تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۱
 

"آبستراکسیون چپ" برای ترور انتخابات

Share/Save/Bookmark
"آبستراکسیون چپ" برای ترور انتخابات
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:اسماعیل گرامی‌مقدم، فعال چپ و از معاریف حزب اعتماد ملی در یادداشتی که اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد با کنایه به انتخابات مجلس در سال جاری نوشت:
"اگر قرار باشد، انتخابات محدود به یک جریان سیاسی خاص شود و باقی جریانات ردصلاحیت شوند، نهایتا جمهوریت نظام تضعیف می‌شود. تضعیف جمهوریت بدون تردید باعث تضعیف اسلامیت نظام هم می‌شود. "[۱]
*بایستی متوجه بود که این قبیل حرف‌ها صرفا تقلا برای جاده‌صاف‌کنی پیرامون طرح خیانتبار "تحریم انتخابات" است که چپ‌های نانجیب آنرا کلید زده‌اند.
وگرنه پر واضح است که اولا اصلاح‌طلبان نجیب زیادی برای انتخابات پیش رو تأیید صلاحیت شده‌اند، ثانیا چپ‌ها می‌توانستند به جای اصرار بر معرفی رجال بدسابقه‌ی مورد تأکیدشان؛ چهره‌های خوش‌نام را به عرصه انتخابات معرفی کنند و ثالثا و فرض بر عدم وجود هیچ نامزد اصلاح‌طلبی در انتخابات؛ چپ‌ها می‌توانستند از فرمول سال ۹۲ و "حمایت از نامزد نزدیک" در انتخابات استفاده کنند.
اما همانطور که اشاره شد؛ قرار است جاده‌ی پروژه تحریم انتخابات، هموار شود!
در بحث مشارکت و تضعیف نظام هم آقای گرامی‌مقدم همین اصل ساده سیاسی را نمی‌داند که مشارکت بالای انتخاباتی اگرچه یک امتیاز است لکن تعیین‌کننده چیزی نیست و ضعف و قوت یک نظام سیاسی صرفا وابسته به میزان اجرای قانون است.
یعنی هنگامی که یک نظام سیاسی می‌تواند یک انتخابات قانونی برگزار کند؛ پس مستظهر به حمایت اکثریت است، نتیجه انتخابات برای همه لازم‌الاتباع است و البته آبستراکسیون یک جریان خاص سیاسی هم هیچ تأثیری در نتیجه انتخابات و قوت نظام سیاسی نخواهد داشت.
"آبستراکسیون" اصطلاحی پارلمانتاریستی به معنای خروج عمدی یک گروه برای از رسمیت انداختن یک تصمیم جمعی است.
کد مطلب: 452584