تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱
 

اوجی: افزایش تولید در صنعت نفت نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دو سال اخیر دولت است

Share/Save/Bookmark
اوجی: افزایش تولید در صنعت نفت نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دو سال اخیر دولت است
 
وزیر نفت، گفت: افزایش تولید امسال در صنعت نفت نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دو سال اخیر دولت در میدان پارس جنوبی، فشارافزایی و توسعه برخی میادین بوده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:جلسه رصد شرایط اقتصادی کشور صبح امروز یکشنبه با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و اعضای تیم اقتصادی دولت برگزار شد.
در این جلسه جواد اوجی وزیر نفت با توجه به ورود به فصل سرما گزارشی از شرایط انرژی ارائه کرد.
وزیر نفت با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال قبل 30 میلیون مترمکعب بیشتر گاز تولید خواهد شد، تأکید کرد: با وجود بهبود شرایط تولید، اما به دلیل کم‌کاری‌های گذشته، همچنان با ناترازی در این عرصه مواجه هستیم و موضوع صرفه‌جویی در مصرف همچنان در دستورکار وزارت نفت قرار دارد.
اوجی با اعلام ضرورت صرفه‌جویی همه مراکز و خانواده‌ها و اصلاح موتورخانه‌های پرمصرف، افزود: این آمادگی وجود دارد تا طبق روال سال قبل، موتورخانه‌های تمام مجتمع‌های مسکونی، به منظور کاهش مصرف انرژی به صورت رایگان بهینه‌سازی شوند.
وزیر نفت درباره تدابیر در نظر گرفته شده برای شرایط ناترازی گازی هم، گفت: در این شرایط اولویت تأمین سوخت برای مصارف خانگی است و در صورت نیاز برای صنایع و نیروگاه‌ها سبد سوختی جایگزین در نظر گرفته شده است.
اوجی، تلاش برای افزایش بیشتر تولید و اصلاح الگوی مصرف را دو راهکار عملی برای پیشگیری از ناترازی دانست و افزود: افزایش تولید امسال در صنعت نفت نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دو سال اخیر دولت در میدان پارس جنوبی، فشارافزایی و توسعه برخی میادین بوده است.
کد مطلب: 452479