تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۳
 

"گویا باورتان نشده"؛ پای خیانت در میان است!

Share/Save/Bookmark
"گویا باورتان نشده"؛ پای خیانت در میان است!
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محمد نعیمی‌پور، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم و فردی که گفته بود روحانی حتی اگر نخواهد هم از او حمایت می کنیم؛ به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون انتخابات امسال گفته است: حاکمیت از سال ۱۳۹۸ به بعد به این جمع‌بندی قطعی رسید که انتخابات خوب است و هرچه پرشور و پرجمعیت‌تر باشد بهتر است. اما مشروط بر اینکه از نتیجه آن مطمئن باشیم. چون این اطمینان را می‌خواست بنابراین برای آنها درصد مشارکت اصل نبود. این بود که در درجه اول بتواند از آرایش سیاسی مجلس یا وضعیت ریاست جمهوری اطمینان پیدا کند. این هم یک موضوع خیلی مهمی بود که قطعا باید همه طرف‌ها این موضوع را لحاظ می‌کردند. اگر لحاظ نکردند و روش دیگری را انتخاب کردند، نتیجه‌اش را دیدند که موفقیت‌آمیز نبوده است.
او در ادامه و در پاسخ به این سوال که "شما می‌گویید آن‌ها به دنبال انتخاباتی هستند که نتیجه آن از قبل مشخص شده باشد و یکدستی را از قبل تضمین کند. آیا این مسئله باعث ایجاد افزایش شکاف و اختلاف‌ها بین نیروهای خودشان نمی‌شود؟ " اظهار می دارد: شما هنوز گویا باورتان نشده که جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی تبدیل شده است!؟ اگر باورتان شد که این سؤال اصلا معنا ندارد. حکومت اسلامی می‌گوید من یک برنامه‌ای دارم، درست است که انتخابات و مردم برای من اهمیت دارد، اما نباید انتخابات باعث شود که اصول اساسی مورد نظر دستخوش تغییر و تشکیک شود این روش از سال ۹۸ اجرائی شده. حالا شماهر چقدر بگوئید بد است، زشت است، مردم این را می‌گویند ما چنین نظری داریم، اثر ندارد آب در هاون کوبیدن است. حکومت به این بایدها و نبایدها و نصایح و دلسوزی وقعی نمی‌گذارد. حکومت به این جمع بندی رسیده که حاکمیت دوگانه بر چیده شود و در درون نظام تنش وجود نداشته باشد. [1]
*اظهارات نعیمی پور را بایستی از دو وجه نگریست:
اول اینکه چپ های تحریمی از آنجا که پروژه "تحریم انتخابات" را در دستور کار دارند؛ پس به شغل ناشریف "آسمان و ریسمان کردن" روی آورده اند و هر حرف باطلی را می گویند برای اینکه پروژه خیانت‌بار خود را پیش ببرند و از مشارکت مردم در انتخابات بکاهند.
و دوم اینکه نعیمی پور حاضر نیست به مردم بگوید شرایط اصلاح طلبان در انتخابات سالهای 92 و 96 هم مثل امروز بود با این تفاوت که آنها در آن مقطع قصد خیانت علنی نداشتند و از همین رو به حمایت از "نامزد نزدیک" یعنی شیخ حسن روحانی رو آوردند. چرا نعیمی پور در آن مقاطع بصورت دو آتشه از انتخابات حمایت می کرد و حتی می گفت که روحانی حتی اگر نخواهم هم از او حمایت خواهیم کرد؛ اما امروز معتقد به اباطیلی مثل تعیین نتیجه، نامهم بودن مشارکت انتخاباتی برای حکومت و غیره شده است!؟
بیان این نکته در پاسخ به شبهه چپهای تحریمی نیز ضروری به نظر می رسد که مشارکت انتخاباتی اگر میل به افزایش داشته باشد؛ یک پدیده قابل منع نیست و هیچکس نمیتواند جلوی آنرا بگیرد.
کد مطلب: 451844