تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۶
 

صدای پهپادها، صدای "هژمونی ایران"

Share/Save/Bookmark
صدای پهپادها، صدای "هژمونی ایران"
 
سردار امیرعلی حاجی، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران به تازگی طی سخنانی در مراسم رونمایی از مستند دستاوردهای پهپادی کشور گفته است: ایران در حالی وارد جنگی شد که ابرقدرت شرق و غرب، کشورهای اروپایی و کشورهای مرتجع عرب منطقه که قریب به ۳۰ کشور بودند در برابر انقلاب اسلامی ۱۹ ماهه قرار داشتند که ما حتی یک وجب از خاک خود را از دست ندادیم و به قدرت آنان غلبه، خواست خود را بر آنان تحمیل و از قدرت منطقه‌ای نیز عبور کردیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: او در ادامه با اشاره به قدرت بی هماورد پهپادی ایران اسلامی تصریح می کند: امروز در قدرت پهپادی در دنیا حرف برای گفتن داریم و هم در حوزه تکنیک‌ها و هم تاکتیک‌های پهپادی صاحب سبک هستیم. امروز کشورهای دیگر از ما در زمینه قدرت پهپادی الگو می‌گیرند و ما مرجع آنان در این بخش هستیم. [2]
*صحبت های سردار حاجی زاده مبنی بر قدرت فرامنطقه ای بودن، صاحب سبک بودن در جهان و مرجع بودن؛ در یکی از بارزترین نتایج خود شاهدی است بر حقیقتی به نام "هژمونی ایران".
عده ای در ایران هستند که با بدخواهی و بددلی و در ادامه پروژه سیاه نمایی قصد دارند این حقیقت را انکار کنند اما خورشید پنهان شدنی نیست و نشانه های هژمونی ایران هر لحظه به گونه ای آشکار می شود.
امروز این ایران اسلامی است که در معادلات جهانی تأثیرگذاری مستقیم دارد، دشمن را صراحتا به خاک مذلت کشانده، از متحدان خود در اقصی نقاط جهان حمایت اقتصادی و نظامی و سیاسی دارد، از روسای جمهور ناکارآمد خود عبور می کند و توانسته بر مشکلات بزرگش فائق آید.
تمامی این نشانه ها دارای دلالت مستقیم با "ادبیات هژمون" و مفهوم "قدرت چتر" است و از همین رو یک تحلیلگر منصف و یک ذهن بی شائبه نمی تواند منکر هژمون بودن صاحب این نشانه ها باشد.
دقت شود که هژمون بودن هرگز به معنی بدون مشکل بودن نیست بلکه هژمونیک بودن در مفهوم داخلی خود به معنای توانایی غلبه بر مشکلات است. مقوله ای که در قبال ایران بارها به نظاره آن نشسته ایم و عبور کشور از گردنه های مشکلات مختلف دیده ایم. کما اینکه دورنماهای امیدوارانه بزرگ نیز مادام خود را به رخ می کشند.
در همین چارچوب البته بایستی متوجه تروریست های حقیقت "هژمونی ایران" نیز بود...
همان ها که با درک کامل خود از این قضیه و احساس زجر عظیمی که از این بابت دارند؛ کمر به تحریم انتخابات بسته اند تا یکی از اصلی ترین راه های حل مشکلات کشور بوسیله رأی خوب مردم را مسدود کنند، آنان که دائما از مشکلات کشور سیاه نمایی می کنند و آنها که اصرار دارند نسل جوان ایران اسلامی از حاکمیت و ارزشها دور است!
البته همانطور که اشاره کردیم؛ یک قدرت هژمونی می تواند از این مشکلات نیز عبور کند.
کد مطلب: 451843