تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۳
 

رشد ۷.۹ درصدی اقتصاد حاکی از گام بلند کشور برای تحقق شعار سال است

Share/Save/Bookmark
رشد ۷.۹ درصدی اقتصاد حاکی از گام بلند کشور برای تحقق شعار سال است
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره رشد ۷.۹ درصدی اقتصاد ایران در فصل بهار امسال، اعلام کرد: آمار رشد اقتصادی و گزارش عملکرد صنایع بزرگ بورسی در فصل تابستان حاکی از گام بلند کشور در تحقق شعار سال است
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: داود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی نوشت: آمار رشد اقتصادی در فصل بهار و گزارش عملکرد صنایع بزرگ بورسی در فصل تابستان حاکی از گام بلند کشور در تحقق شعار سال دارد.
وی افزود: یقینا با تلاش های مجاهدانه کلیه فعالان اقتصادی شاهد تداوم رشد اقتصادی بالا در نیمه دوم سال و خلق حماسه اقتصادی در سال مهار تورم و رشد تولید خواهیم بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره گزارش مرکز آمار از حساب های ملی فصلی بهار ۱۴۰۲، از آن با عنوان «گزارش امید آفرین» نام برد و با اعلام آمارها، تاکید کرد: رشد محصول ناخالص داخلی ۷.۹ درصد، رشد اقتصادی بدون نفت ۶.۱ درصد، رشد ارزش افزوده گروه خدمات ۹.۳ درصد، رشد ارزش افزوده صنایع و معادن ۷.۳ درصد و رشد ارزش افزوده گروه کشاورزی ۴.۳- درصد شده است.
‏منظور اضافه کرد: در گروه صنایع و معدن، رشته فعالیت های استخراج نفت و گاز با رشد ۱۹.۸ درصد، ساختمان با رشد ۴.۷ درصد و صنعت با رشد ۶.۳ درصد در صدر قرار دارند.
وی ادامه داد: در گروه خدمات، واسطه گری های مالی با رشد ۴۲.۷ درصد و حمل و نقل و انبارداری و ارتباطات با رشد ۹ درصد پیشتاز هستند.
معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به نرخ رشد محصول ناخالص داخلی به تفکیک اجزاء هزینه، اعلام کرد که مصرف نهایی بخش خصوصی ۷.۱ درصد، مصرف نهایی دولت ۱۶.۷ درصد، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ۹.۷ درصد و صادرات کالا و خدمات ۲۸.۳ درصد رشد داشته است.
کد مطلب: 451809