تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۸
 

ارائه بیش از یک میلیون محصول ایرانی حوزه کودک در جشنواره «فرزند من»

Share/Save/Bookmark
ارائه بیش از یک میلیون محصول ایرانی حوزه کودک در جشنواره «فرزند من»
 
نخستین جشنواره «فرزند من» با هدف ارائه بیش از یک میلیون کالا و محصولات حوزه کودک و نوجوان با محتوای ایرانی از ۳۱ مردادماه تا ۱۰ شهریور در مصلای تهران برگزار می‌شو
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:نشست خبری اولین دوره جشنواره «فرزند من» با حضور مهدی یوسفوندی مدیر خانه خلاق و نوآوری تم و دبیر این جشنواره امروز ۲۹ مرداد ماه برگزار شد.
دبیر جشنواره فرزند من گفت: این رویداد در حقیقت جدیدترین رسالت و راهکاری که در خانه خلاق تم ایجاد شده است‌. رسالت اصلی خانه خلاق تم بحث تجاری سازی محتوای ایرانی است‌.
وی ادامه داد: در حقیقت تکمیل زنجیره خرید کالای ایرانی هدف اصلی و بنیادی خانه خلاق تم است که باتوجه به اینکه ما در ایران موضوعی بر مبنای کاراکتر یا محتوای ایرانی را برای کودکان به صورت کامل و یکپارچه نداشته ایم، خانه خلاق تم این موضوع را به عنوان یک فرصت شناسایی کرده است‌. ما حدود سه سال است که در این عرصه فعالیت می‌کنیم و در نتیجه خروجی کار ایجاد چند مجموعه و شرکت بوده است‌. اکنون جدیدترین خروجی کار ما جشنواره فرزند من است که در حقیقت با چند هدف همراه است.
ارائه بیش از یک میلیون محصول ایراننی حوزه کودک در جشنواره «فرزند من»
حضور بیش از ۶۰۰ تولید کننده ایرانی در جشنواره «فرزند من»
دبیر جشنواره فرزند من تصریح کرد: اولین هدف جشنواره فرزند من این است که تمام اکوسیستم و محصولات حوزه کودک و نوجوان با محتوای ایرانی را زیر یک سقف جمع کنیم. به همین دلیل ما امسال در این جشنواره بیش از یک میلیون کالای ایرانی با محتوای ایرانی و سالم را که مخصوص صفر تا ۱۸ سال است خواهیم داشت. همچنین حدود ۶۰۰ تولید کننده و ۱۲ دسته کالایی و خدماتی در این جشنواره حضور دارند و پای کار هستند که شامل نوشت افزارها، اسباب بازی، کوله، جامدادی، محصولات آموزشی، کمک آموزشی، کالاهای مربوط به اتاق کودک، مواد غذایی، کالاهای بهداشتی و کالاهایی است که مربوط به نیازهای خردسالان و در نهایت بحث صنایع دستی است.
یوسفوندی ادامه داد: جمع کردن این حجم از کالا در حوزه کودک و نوجوان یکی از اهدافی بود که همیشه مد نظر داشتیم اما هدف دوم ما این بود که خانواده‌ها با هزینه کمتر و سبد کالایی مورد نیاز فرزندانشان، بتوانند با هزینه به صرفه در این نمایشگاه شرکت و محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.
تخفیفات ۵۰ درصدی کالاهای کودک و نوجوان برای خانواده‌ها
یوسفوندی گفت: کالاهای موجود در این جشنواره تا ۵۰ درصد تخفیف همراه هستند و اغلب کالاها با بیش از ۲۰ درصد کمتر از قیمت معمول در این جشنواره عرضه خواهند شد.
وی افزود: امیدوار هستم این رویداد جدید باعث شود خانواده‌ها بتوانند با مبلغ کمتری نیازهای کودکان خود را تامین کنند.
دبیر این جشنواره ادامه داد: هدف سوم این جشنواره توجه ویژه به محتوای سالم و محتوای ایرانی است. ما شناسایی تولید کنندگان محصولات و خدمات کودک و نوجوان را از ماه آبان سال گذشته شروع کرده ایم و یک تیم خوب کار را شروع کردند که بیش از ۴ هزار تولید کننده ایرانی کودک و نوجوان شناسایی شدند و در نهایت تک تک محصولات مورد بررسی قرار گرفتند.
توجه ویژه به موسسات خیریه شناسنامه دار
یوسفوندی گفت: یکی از اتفاقات خوب جشنواره فرزند من برای موسسات خیریه‌ای که خدمات مشخص در حوزه کودک و نوجوان انجام می‌دهند فراهم کردن کالاهای کودک و نوجوان برای مناطق محروم یا کم برخوردار با هزینه کارخانه ای است. برای مثال موسسات خیریه شناسنامه دار می‌توانند با مراجعه به غرفه‌های مورد نظر در جشنواره از تخفیفات خوب استفاده کنند و با کمترین هزینه ممکن اقلام م نیاز کودکان کم برخوردار را تامین کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر به دلایل مختلف تامین کالاهای با کیفیت کودک و نوجوان برای خانواده‌ها سخت شده است و شاید بتوان گفت که کالاهای حوزه کودک و نوجوان درحال تبدیل شدن به کالاهای لاکچری شده اند. از این رو رسالت اجتماعی و فرهنگی جشنواره فرزند من است که در این حوزه بتوانیم کمک خوبی به موسسات خیریه داشته باشیم‌.
هدف جشنواره فرزند من فروش هدفمند است
یوسفوندی درباره مکان برگزاری جشنواره گفت: جشنواره فرزند من از ۳۱ مردادماه تا ۱۰ شهریور به مدت ۱۱ روز بعد ازظهرها در مصلی تهران برگزار می‌شود. دلیل برگزاری این جشنواره در بعدازظهر، هوای گرم است و امیدوار هستیم این فرهنگ در کشورما جا بیفتد که جشنواره های تابستانی در سال‌های آینده در هوای خنک برگزار شود تا برای خنک کردن سالن ها برق کمتری مصرف شود.
کد مطلب: 451520