تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۶
 

تامین نیاز کشور به بذرهای اصلاح‌شده از سوی دانش‌بنیان‌ها

Share/Save/Bookmark
تامین نیاز کشور به بذرهای اصلاح‌شده از سوی دانش‌بنیان‌ها
 
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته است بخشی از نیاز کشاورزی کشور به بذرهای اصلاح شده را با تولیدات داخلی تامین کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:علیرضا سبحانی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این مجموعه تامین کننده بذرهای اصلاح شده است، گفت: این شرکت اولین بذرهای اصلاح شده خربزه را در کشور تولیدکرده است و در حال حاضر دارای مجوز رسمی و انحصاری تولید بذر خربزه اصلاح شده خاتونی و خربزه درگزی از مؤسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر است.
سبحانی با اشاره به تنوع بذرهای اصلاح شده تولیدی در این شرکت‌ دانش‌‎‌بنیان، ادامه داد: از جمله این بذرها می‌توان به خربزه، پیاز، تیل سبز، لوبیا سبز، هندوانه آجیلی و ذرت شیرین اشاره کرد.
این فعال حوزه فناوری ضمن اشاره به عملکرد و خصوصیت کیفی برتر، قیمت مناسب‌تر، پشتیبانی و مشاوره در مقایسه با ارقام وارداتی، گفت: کیفیت مطلوب میوه، شبکه‌بندی، رنگ مناسب یکنواختی و بازارپسندی از مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات دانش‌بنیان این شرکت است.
سبحانی با اشاره به نمایندگان و عاملین فروش، سفارش‌های صورت گرفته توسط شرکت و حلقه کسب و کار ایجاد شده اشتغالزایی صورت گرفته توسط این مجموعه را بسیار بالا دانست.
به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منجر به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌شود، اظهار کرد: حمایت‌های معاونت در جلوگیری از ورود بذرهای خارجی، جلوگیری از تولید بذرهای غیر مجاز و تقلبی، در نظر گرفتن تسهیلات مالی و ارائه وام به منظور توزیع بذر بین کشاورزان در رونق شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار تاثیرگذار است.
 
کد مطلب: 450691