تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۰
 

اردوگاه «الهول» سوریه؛ جولانگاه سرویس‌های اطلاعاتی غرب

Share/Save/Bookmark
اردوگاه «الهول» سوریه؛ جولانگاه سرویس‌های اطلاعاتی غرب
 
یکی از رهبران چارچوب هماهنگی سیاسی عراق با اشاره به فعالیت هفت سرویس اطلاعاتی غربی از مانع تراشی آمریکا در برچیدن بمب بشری در این اردوگاه خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «جبار عوده» از رهبران چارچوب هماهنگی سیاسی شیعی عراق فاش کرد: سرویس های اطلاعاتی غربی در اردوگاه «الهول» سوریه فعال هستند.
وی افزود: اردوگاه الهول سوریه مکان جذابی برای سرویس‌های اطلاعاتی غربی است و هم اکنون هفت سرویس اطلاعاتی در این اردوگاه فعال هستند و همه آنها یک هدف دارند و آن سرمایه گذاری روی برگه افراط گرایی در منطقه خاورمیانه است.
جبار عوده تاکید کرد: افراط گرایی، برگه غرب برای بی ثباتی و ایجاد فتنه است و این در اردوگاه الهول تحت نظارت کاخ سفید جریان دارد و آمریکا اجازه برچیدن این اردوگاه و پایان دادن به بزرگترین بمب بشری تهدید کننده ثبات دنیا را نمی دهد.
وی افزود: فعالیت سرویس‌های اطلاعاتی بحث برانگیز است به ویژه که بحث احیای داعش وجود دارد و این با طرحهای این کشورها که به دنبال تضعیف کشورهای عربی و اسلامی هستند، همخوانی دارد.
نیروهای اشغالگری که رنگ و بوی مستشاری ندارند
«رفیق الصالحی» نماینده فراکسیون پارلمانی صادقون عراق، طرف آمریکایی را به حمایت از تروریسم به منظور طولانی کردن حضور نظامی خود در عراق متهم کرد و از دولت عراق خواست که جدول زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق تدوین کند.
از سوی دیگر «عقیل الطائی» کارشناس امور امنیتی عراقی اعلام کرد که حضور نیروهای آمریکایی در عراق اشغالگری سیاسی و جغرافیایی است.
وی افزود: اینکه برخی در موضع گیری‌های خود اعلام می دارند که حضور این نیروها به منظور مشورت دهی است، شگفت آور و غیرواقعی است.
الطائی گفت: آنچه نیروهای مستشاری یا آموزش دهنده نامیده می‌شوند آیا از سوی دولت یا پارلمان اجازه فعالیت دارند؟ این نیروها اشغالگر هستند. از سویی تسلیح و تجهیز جنگی در پایگاه‌های آمریکایی گواهی نمی دهد این نیروها مستشاری باشند.
وی درباره ترکیه هم بیان کرد: آنکارا به دنبال تحقق اهداف خود در عراق و سوریه به بهانه «پ ک ک» است. نفوذ ترکیه به شمال عراق اهداف پنهان و آشکاری دارد که هدف اعلام شده آن عناصر پ ک ک در شمال عراق است و همچنان بمباران بدون اینکه زمانی مشخصی برای پایان آن باشد با شدت ادامه دارد.
الطائی با اشاره به برخورد انفعالی بغداد و اربیل در قبال حملات ترکیه، افزود: هدف پنهان ترکیه توسعه طلبی و طمع ورزی است. ترکیه در سوریه و حتی لیبی بدون هیچ گونه توجیهی دخالت می‌کند.
وی تاکید کرد: سنجار موقعیت ژئوپلتیک مهمی دارد و نقطه ارتباطی میان سوریه و عراق است. ترکیه به دنبال تسط بر شمال عراق و سوریه است.
پارلمان عراق در سال 2020 رای به خروج همه نیروهای خارجی از عراق از جمله نیروهای آمریکایی داد.
 
کد مطلب: 450667