نشست امنیتی در اسرائیل با هدف برهم زدن ثبات الجزایر

17 خرداد 1402 ساعت 14:26

یک روزنامه الجزایری از نشست سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ، فرانسه و مغرب در فلسطین اشغالی برای ایجاد بی‌ثباتی در الجزایر خبر داد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه الجزایری «خبر امروز» با اشاره به دستآوردهای داخلی و خارجی این کشور نوشت: بازگشت الجزایر به جایگاه اصلی خود در تحولات جهان سبب ناخرسندی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای متخاصم الجزایر شده‌ است لذا در اتاق‌های تاریک نشست تشکیل می‌دهند و برای فتنه افروزی و برهم زدن ثبات این کشور برنامه ریزی می‌کنند.
در همین راستا، منابع موثق به روزنامه «خبر امروز » گفتند: اطلاعات تائید شده حاکیست که روز گذشته نشستی در اسرائیل برگزار شد که در آن سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، فرانسه به نمایندگی از 5  مقام عالی رتبه به همراه 12 مسئول سرویس اطلاعاتی مغرب گرد هم آمدند. این نشست یک نقطه مشترک داشت و آنهم ایجاد بی‌ثباتی در الجزایر بود.
این منابع برهم زدن ثبات الجزایر را از طریق ایجاد آشوب و هرج و مرج در استان‌های این کشور اعلام و تاکید کردند: هدف دشمن ضربه زدن به وحدت و انسجام ملی است.
این اولین بار نیست که الجزایر از توطئه دشمنان برای برهم زدن ثبات و امنیت این کشور خبر می‌دهد. « عبدالمجید تبون » رئیس جمهور الجزایر در فوریه (بهمن ماه ) گذشته در جریان دیدار با خبرنگاران این کشور اظهار داشت: الجزایر تقریبا هر پنج سال یکبار در معرض فتنه افروزی و تلاش برای بی ثبات کردن آن قرار می‌گیرد که با درایت نهادها و بلوغ سیاسی شهروندانش در دام این توطئه نمی‌افتد.
پیش از این، رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر در دیدار از منطقه پنجم نظامی این کشور از خنثی شدن تلاش برای ایجاد آشوب و هرج و مرج در این کشور خبرداده بود.
الجزایر و مغرب ده‌ها سال است که به عنوان دو رقیب در شمال آفریقا شناخته می‌شوند لذا  تنش میان این دو کشور وجود داشته اما زمانی این تنش افرایش یافت که مغرب توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضاء کرد. از آنجایی که توافقنامه  مزبور حوزه‌های نظامی و امنیتی را در بر می‌گیرد،  الجزایر آن را تهدیدی علیه امنیت ملی خود خواند و روابط اقتصادی و سیاسی خود را با مغرب قطع کرد.
 


کد مطلب: 450660

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/450660/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir