تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۹
 

صنعا: آمریکا به دنبال چنگ انداختن بر مناطق راهبردی یمن است

Share/Save/Bookmark
صنعا: آمریکا به دنبال چنگ انداختن بر مناطق راهبردی یمن است
 
یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن با اشاره به سیاست‌های توسعه طلبانه واشنگتن در یمن گفت: آمریکا به دنبال حضور در جزایر و مناطق راهبردی یمن است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: انصارالله یمن اعلام کرد که آمریکا به دنبال چنگ انداختن بر مناطق راهبردی یمن است.
«علی القحوم» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد که آمریکا به دنبال حضور در جزایر و مناطق راهبردی یمن به ویژه پس از نقشه ائتلاف‌های جدید و جنگ روسیه و اوکراین و اقدامات اخیر چین است.
وی افزود: آمریکا طرف محوری و اساسی در تجاوز به یمن و اوضاع یمنی‌هاست. آمریکا نقش بسزایی در ایجاد دودستگی میان یمنی‌ها و هدف قرار دادن ملی گرایان یمنی دارد.
القحوم تاکید کرد که انصارالله مخالف تعدی به حاکمیت یمن و تن دادن به فشارهای آمریکا و انگلیس است.
وی افزود: هرگز مسامحه‌ای درباره حاکمیت یمن نخواهد شد. یمن امروز و پس از هشت سال از جنگ محال است که به خواسته‌های آمریکا و انگلیس تن دهد.
القحوم درباره مذاکرات میان هیئت سعودی و انصارالله در آوریل گذشته هم گفت: مذاکرات به عنوان نمایندگان یمن بود نه نماینده انصارالله. عربستان باید بداند که ثبات در برابر ثبات و کشور در برابر کشور است.
عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن یه عربستان توصیه کرد که در راستای صلح حرکت کند و از یوغ آمریکا رها شود زیرا تبعات صلح یا جنگ بر کل منطقه تاثیر دارد.
وی درباره موضع انصارالله درباره آتش بس در یمن هم بیان کرد: ما به آتش بس نیاز داریم و از آن بهره می بریم زیرا هشت سال جنگ زمان کمی نیست و مردم می خواهند که نفسی بکشند.
وی درباره تشدید اقدامات شورای انتقالی جنوبی خواهان تجزیه جنوب یمن هم گفت: موضع صنعا ثابت و غیرقابل تغییر است. ما بر وحدت و ثبات یمن تاکید داریم. عربستان و امارات حتماً از یمن خارج خواهند شد.
یادآور می‌شود که یمن از اکتبر گذشته شاهد آتش بس شکننده است.
 
کد مطلب: 450650