تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۵
 

سردرگمی محافل صهیونیستی درباره حادثه غرق شدن قایق حامل مأموران موساد

Share/Save/Bookmark
سردرگمی محافل صهیونیستی درباره حادثه غرق شدن قایق حامل مأموران موساد
 
رسانه‌های صهیونیستی همچنان ابهاماتی را در رابطه با چرایی غرق شدن قایق حامل ۲۰ افسر اطلاعاتی موساد در شمال ایتالیا مطرح می‌کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی خبر داد، حادثه مرگ یک افسر 54 ساله سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل موساد که به همراه شمار دیگری از افسران موساد سوار قایقی تفریحی در شمال ایتالیا بودند، همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
به گزارش این رسانه عبری‌زبان، افسر مذکور که اداره نظامی نظارت بر مطبوعات اجازه افشای نام و مشخصاتش را نمی‌دهد، به همراه 20 افسر دیگر که نیمی از آنها اسرائیلی و بقیه ایتالیایی بودند، سوار قایق سانحه دیده بودند.
در ادامه این گزارش آمده است که یک هواپیمای نظامی به شکل اختصاصی برای بازگرداندن جسد افسر کشته شده و 10 همقطارش به فلسطین اشغالی، به ایتالیا اعزام شد.
اما روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی در این رابطه فاش کرد: 18 نفر از 20 راکب این قایق از افسران فعلی و سابق سرویس اطلاعات اسرائیل بودند و در این حادثه دو افسر اطلاعاتی ایتالیایی و همسر صاحب قایق در این حادثه جان خود را از دست دادند.
در ادامه این خبر آمده است: نیروهای امنیتی ایتالیایی به دلیل حساسیت موضوع تمامی زخمی‌های این حادثه را از بیمارستان دولتی خارج و به یک مرکز درمانی وابسته به نیروهای امنیتی ایتالیا منتقل کردند تا مانع از افشای هویت آنها شود.
در فلسطین اشغالی نیز اداره نظارت نظامی بر مطبوعات افشای نام و تصویر افسر کشته شده را به دلیل حساسیت موقعیت شغلی سابقش ممنوع اعلام کرده و رسانه‌ها صرفاً اعلام کردند وی یکی از افسران اطلاعاتی و از افسران بسیار مهم به شمار می‌رفت که حتی دوستانش هم از فعالیت‌های امنیتی وی اطلاع چندانی نداشتند.
از سوی دیگر، صفحه اینتل تایمز در فضای مجازی که خود را نزدیک به سرویس اطلاعات و عملیات خارجی رژیم صهیونیستی موساد معرفی می‌کند، فاش کرد: مسئله غرق شدن قایق تفریحی در ایتالیا علاوه بر جنبه سانحه‌ای آن، مسائل اطلاعاتی هم در خود نهفته دارد به خصوص که اطلاعاتی به دست آمده است که نشان می‌دهند افسران سابق موساد به همراه صاحب این قایق تفریحی، یک هموطن او و یک تبعه روس برای بررسی اقداماتی که از غرب آغاز و به یک کشور عربی منتهی می‌شود، گرد هم آمده بودند و با وجود آن که تحت پوشش برگزاری یک جشن تولد تجمع کرده بودند اما ظاهراً یک ملاقات کاری در عرف جاسوسی بود که دو گروه ایتالیایی و اسرائیلی جهت هدف قرار دادن طرف ثالثی انجام داده بودند.
به اعتراف این رسانه عبری‌زبان موساد اسرائیل از خاک اروپا برای ضربه زدن به اهداف گروه‌های اسلامی فعالیت می‌کند که بسیاری از این عملیات‌ها اصلاً رسانه‌ای نشده و مسئولیت آن هم به عهده گرفته نمی‌شود.
کد مطلب: 450591