تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۵
 

رزمایش حزب‌الله اسرائیل را مجبور به تجدید نظر در محاسباتش کرد

Share/Save/Bookmark
رزمایش حزب‌الله اسرائیل را مجبور به تجدید نظر در محاسباتش کرد
 
کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رزمایش اخیر حزب‌الله ارتش اسرائیل را مجبور به تجدید نظر در محاسباتش کرد و تهدیدات فزاینده‌ای علیه ارتش اسرائیل وجود دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کانال 12 رژیم صهیونیستی روز سه شنبه  اعلام کرد که رزمایش اخیر حزب‌الله لبنان ممکن است ارتش اسرائیل را مجبور به تجدید نظر در محاسبات خود کند.
کانال 12 رژیم صهیونیستی با اعلام اینکه تهدیدات فزاینده‌ای علیه ارتش اسرائیل وجود دارد که ممکن است آن را مجبور به تجدید نظر در محاسبات خود کند، مدعی شد که ارتش نیاز مبرمی به تقویت نیروهای ذخیره دارد که تحت فشار و مشکلات است.
این شبکه صهیونیستی در ادامه افزود که وضعیت توسعه فناوری حزب الله لبنان ممکن است باعث نگرانی روز افزون مسئولان اسرائیل شود و تل آویو باید از بودجه جدید برای توسعه نیروهای نظامی و احیای ارتش استفاده کند.
تعدادی از نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل  که در مرزهای شمالی سرزمین اشغالی خدمت کردند به کانال 12 رژیم صهیونیستی  اعلام کردند که که کمبود آشکار تجهیزات، مهمات و خودروهای نظامی و همچنین کمبود پوشش اطلاعاتی تاکتیکی برای مقابله با افزایش روزافزون تهدیدات در جبهه شمالی وجود دارد.
 در ادامه این گزارش آمده است که فرماندهی میدانی ارتش اسرائیل در جبهه شمالی به ویژه در مرز لبنان از این واقعیت آگاه است؛ اما نمی‌تواند راه حلی برای این مشکل واقع بینانه بیابد.

پیش از این نیز خبرنگار نظامی روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد:«مانور بزرگی که حزب‌الله در مقابل چشمان مسئولان اسرائیل انجام داد ، یک رزمایش تبلیغاتی نبود، بلکه درحال  انجام  حمله به اسرائیل و هدف قرار شهرک نشینان است».
وی در ادامه نوشت که نگرانی واقعی اسرائیل جنگ در لبنان با حزب‌الله است  که می‌تواند در یک روز جنگی بیش از 3 هزار موشک دوربرد سنگین و بسیار دقیق شلیک کند.
روز یکشنبه مقاومت لبنان در یک مانور نظامی بی‌سابقه در مقابل چشم صدها خبرنگار، بخش کوچکی از توانمندی فنی و نظامی خود را در جنوب لبنان و در مرز فلسطین اشغالی به نمایش گذاشت. این مانور تحت عنوان «ما عبور خواهیم کرد... پس ما در حال عبور هستیم» برگزار شد که مشخصاً پیام‌های زیادی برای اشغالگران صهیونیست داشت.
این مانور همچنین شبیه‌سازی ورود به شمال فلسطین اشغالی و سیطره بر منطقه الجلیل بود که بزرگترین کابوس صهیونیست‌هاست. نیروهای یگان ویژه «رضوان» که محافل اسرائیلی توجه زیادی به آن دارند، در این مانور با یونیفرم‌های خالدار و درحالی که چهره‌های خود را با نقاب پوشانده بودند روی خودروهای زرهی نشسته و در مقابل دوربین‌های صدها خبرنگار داخلی و خارجی قدرتنمایی می‌کردند.
روزنامه لبنانی « البناء» نوشت که ما شاهد تشکیل یک نظام عربی منطقه‌ای هستیم که از زیر پرچم دیکته‌های آمریکا خارج شده و با غرب و شرق روابط هماهنگی دارد. برگزاری رزمایش حزب الله بعد از 48 ساعت از نشست جده  نشان دهنده این است که حرف و حدیث‌ها در خصوص اینکه تحولات منطقه باعث تضعیف مقاومت شده، مزخرفاتی بیش نیست.
نیروهای حزب‌الله در این رزمایش که یک همزمانی دیگر نیز با بالا گرفتن موج مقاومت مردم فلسطین داشت، بخش کوچکی از قدرت رزمندگان مقاومت برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی را نشان دادند؛ قدرتی که دیگر مانند گذشته دفاعی نیست و کاملاً بر حالت هجومی استوار است.
کاملاً روشن است که صهیونیست‌ها نمی‌توانند پیام‌های این مانور نظامی بزرگ مقاومت لبنان را از حیث محتوای مانور و نیز بازه زمانی آن نادیده بگیرند و این توجه و البته نگرانی اسرائیلی‌ها را می‌توان در واکنش رسانه‌ها و کارشناسان این رژیم که بلافاصله اقدام به بازتاب خبر برگزاری مانور حزب‌الله کردند، به وضوح مشاهده کرد.
کد مطلب: 450511