تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱
 
تجربه ارزنده ایران در تامین آب شرب پایدار بهداشتی

دعوت یونسکو از ایران برای حضور در کنفرانس آب ملل متحد

Share/Save/Bookmark
دعوت یونسکو از ایران برای حضور در کنفرانس آب ملل متحد
 
دومین کنفرانس آب سازمان ملل متحدد از روز دوم فرودرین در نیویورک شروع به کار می‌کند و از نماینده یونسکو از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این اجلاس دعوت کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دومین اجلاس آب ملل متحد در سال 2023 به میزبانی 3 کشور، ایالات متحده، هلند و تاجیکستان از روز دوم تا چهارم فروردین‌ماه به مناسبت روز جهانی آب برگزار می‌شود.
هدف این اجلاس دسترسی مردم جهان به آب سالم و بهداشتی تا سال 2023 است. بر اساس اطلاعات مندرج در گزارش‌های سازمان ملل، سالانه در دنیا به دلیل دسترسی نداشتن به منابع آب شرب بهداشتی جان خود را از دست می‌دهند. از سوی دیگر حدود 4 میلیاردنفر در دنیا هم اکنون با مشکل دسترسی به منابع آبی مواجه هستند.
*دعوت یونسکو از ایران برای حضور در کنفرانس آب سازمان ملل متحد
نماینده یونسکو در مرکز مدیریت آب شهری ذیل سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران دعوت کرده تا به عنوان رئیس شورای حکام آب به عنوان بالاترین مرجع سیاست‌گذاری آب در غرب آسیا در این اجلاس حضور داشته باشد.
هم اکنون 100 درصد از شهرها و 85.6 درصد از جمعیت روستایی کشور به آب شرب پایدار بهداشتی دسترسی دارند و تجربه ایران در این حوزه می‌تواند زمینه حل مسائل مردم جهان و ارتقای رفاه آنان را فراهم کند.


 
کد مطلب: 449701