«خون‌آورد»؛ شرح گفتگوی 3 استاد درباره قیام و انقلاب امام حسین(ع)

28 اسفند 1401 ساعت 20:13

کتاب «خون‌آورد» مشروح گفتگوی 3 جانبه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی)، شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و مرحوم دکتر علی شریعتی در سال ۱۳۵۵ و همزمان با تاسوعای حسینی درباره قیام و انقلاب امام حسین(ع) است منتشر شد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کتاب «خون‌آورد» تازه‌ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) همزمان با ایام ماه مبارک شعبان منتشر شد.
کتاب «خون‌آورد» مشروح گفتگوی سه جانبه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و مرحوم دکتر علی شریعتی در سال ۱۳۵۵ و همزمان با تاسوعای حسینی درباره قیام و انقلاب امام حسین(ع) است.
جلسه مذکور در دهم دی‌ماه سال ۱۳۵۵ در منزل یکی از تجار و بازرگانان متدین تهران با حضور تعدادی از چهره‌های دینی و انقلابی که هر یک، از شخصیت‌ها و اندیشمندان مهم دینی عصر خود محسوب می‌شدند، برگزار شد. طبق آنچه مأمورین ساواک از این جلسه گزارش کرده‌اند «عده‌ای از بازرگانان از جمله سید ابوالفضل موسوی زنجانی، مرتضی مطهری، صادق (شغل خیاط)، سیدعلی آقا خامنه‌ای، دکتر علی شریعتی و دکتر مفتح به منظور صرف ناهار به منزل عباس تحریریان دعوت شده بودند.» نشست چنین شخصیت‌هایی در ظهر تاسوعای حسینی برای دستگاه پهلوی و ساواک ایجاد حساسیت کرده بود.
این جلسه، با قرائت قرآن توسط مرحوم حسین صبحدل آغاز می‌شود. پس از قرائت قرآن هم مرحوم دکتر علی شریعتی اقدام به خواندن سروده‌هایی درباره قیام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام می‌کند. این شعرخوانی با عبارت «پرشور» در اسناد ساواک توصیف شده است. ادامه جلسه از سوی آیت‌الله خامنه‌ای و شهید مطهری مدیریت می‌شود.
گزارش مکتوب جلسه ۳ جانبه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی)، شهید مطهری و مرحوم شریعتی برای نخستین بار در قالب کتاب منتشر می‌شود و کتاب «خون‌آورد» بعد از ایام تعطیلات نوروز و در آستانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روانه بازار نشر خواهد شد.
 

 


کد مطلب: 449692

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/449692/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir