تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵
 

مشارکت «شرق» با BBC و اینترنشنال در «هراس افکنی عمومی»

Share/Save/Bookmark
مشارکت «شرق» با BBC و اینترنشنال در «هراس افکنی عمومی»
 
پروژه رسانه ای دشمن تحت عنوان «مسمویت سریالی در مدارس» دارای چند بخش مهم است. یکی از بخش های اصلی، ایجاد هراس افکنی عمومی است. بخش دیگر که در گزارش روزنامه شرق موجود است و رسانه های معاند نیز به آن ضریب داده اند، تاکید بر تعطیلی مدارس است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: این روزها رسانه های معاند با تمرکز بر موضوع «مسمومیت در مدارس» در تقلا هستند تا پروژه عملیات روانی دشمن تحت عنوان «هراس افکنی عمومی» را پیاده سازی کنند. هدف این است که وحشت و ترس در جامعه تکثیر و تشدید شده و مردم در حالت سراسیمگی قرار بگیرند.
در همین راستا کلیدواژه هایی همچون «حمله شیمیایی»، «حمله میکروبی»، «حمله با گاز سمی» و موارد مشابه به صورت انبوه در این رسانه ها به کار رفته و تکرار می شود.
نکته قابل تأمل اینجاست که برخی رسانه ها در داخل، با مشارکت در این پروژه ضدایرانی، به این عملیات روانی مخرب ضریب داده و پازل دشمن در پروژه «هراس افکنی عمومی» را تکمیل می کنند.
به عنوان نمونه بی بی سی فارسی و اینترنشنال سعودی برای تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطب در اجرای پروژه «هراس افکنی عمومی» به محتوای روزنامه شرق استناد کرده و نوشته اند:«در ادامه موج مسمومیت‌ها در مدارس ایران، رسانه‌های ایران از مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در هنرستان دخترانه موتمن کاشان خبر داده‌اند.روزنامه  شرق گزارش داده که مسئولان محلی در حال حاضر در بیمارستان شهید بهشتی این شهر حاضر شده و از ارائه اطلاعات دقیق درباره این حادثه «خودداری کرده‌اند. روز گذشته هم شماری از دانش آموزان هنرستان دخترانه کتابچی در کاشان دچار مسمومیت شده بودند.به گزارش شرق، امروز خانواده دانش آموزان کاشانی در مقابل آموزش و پرورش این شهر تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت مدارس دخترانه و تعطیلی آن‌ها تا اطلاع ثانوی شدند.»
با توجه به مستندات موجود، پروژه رسانه  ای دشمن تحت عنوان «مسمویت سریالی در مدارس» دارای چند بخش مهم است. یکی از بخش های اصلی که به آن اشاره کردیم، ایجاد هراس افکنی عمومی است. بخش دیگر که در گزارش روزنامه شرق موجود است و رسانه های معاند نیز به آن ضریب داده اند، تاکید بر تعطیلی مدارس است.
بر همین اساس یکی از اضلاع این پروژه، تعطیلی مدارس در کل کشور است. رهبر معظم انقلاب پیش از این- 11 مهر 1401- با اشاره به پروژه دشمن برای سنگ اندازی در مسیر آموزش در مدارس و دانشگاه ها و با طرح این سوال که «انگیزه دولتهای خارجی برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور چیست؟» فرمودند: آنها احساس می کنند کشور در حال پیشرفت به سوی قدرت همه‌جانبه است و این موضوع را نمی‌توانند تحمل کنند. آنها نمی‌خواهند این پیشرفتها در کشور شکل بگیرد و به منظور متوقف کردن این حرکت، برای تعطیلی دانشگاهها و ناامنی خیابانها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند.»
ایشان در ادامه تاکید کردند:«این اغتشاش برنامه‌ریزی داشت؛‌ این اغتشاش برنامه‌ریزی‌شده بود. اگر قضیّه‌ی این دختر جوان هم نبود، یک بهانه‌ی دیگری درست میکردند برای اینکه امسال در اوّل مهر به دلیلی که عرض خواهم کرد، در کشور ناامنی درست کنند، اغتشاش درست کنند.»
بر همین اساس پروژه امنیتی تحت عنوان «مسمومیت سریالی در مدارس»، بیش از پیش ثابت کرد که دشمن به جد در پی به تعطیلی کشاندن مدارس و همچنین دانشگاه ها در کشور است. اما سوال اینجاست که چرا بخشی از جریان اصلاح طلب، اینچنین در این پروژه ضدایرانی سهیم می شوند. آیا این ظلم به دختران و زنان کشورمان نیست؟!
همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند، عوامل مسمومیت دانش آموزان باید به اشد مجازات برسند. در این میان باید با افراد و رسانه هایی که با هراس افکنی و وحشت آفرینی، به پروژه امنیتی دشمن ضریب داده اند نیز برخورد شود.
کد مطلب: 449556