خسروپناه:

در جنگ شناختی، بیشترین سرمایه‌گذاری روی دختران شده

14 اسفند 1401 ساعت 11:03

در بررسی‌های اخیر در جنگ شناختی مشخص شد بیشترین سرمایه‌گذاری روی دختران شده یعنی آنقدر که برای دختران سرمایه‌گذاری شده برای پسران، مادران و پدران نشده است البته همگی هدف دشمن هستند اما دختر هدف مهم و کلیدی دشمن است چراکه اگر دختران از صراط مستقیم فاصله بگیرند قطعا پسران و خانواده و مردان هم آسیب می‌بینند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست فعالان تربیت اسلامی دختران با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت ولیعصر (عج) اظهار کرد: از بین کارهای جهادی زیادی که در کشور صورت می‌گیرد بهترین و مهمترین کار همین تربیت اسلامی است، اینکه ۷۰ مجموعه از کل کشور در اینجا جمع شده‌اند تا هم‌افزایی داشته باشند کار ارزنده‌ای است. لذا بنده وظیفه خود می‌دانم که خداقوت بگویم چرا که کار بزرگ و مهم و مبنایی در حال انجام است.
در جنگ شناختی، مشخص شد بیشترین سرمایه‌گذاری روی دختران شده است
وی ادامه داد: در بررسی‌های اخیر در جنگ شناختی مشخص شد بیشترین سرمایه‌گذاری روی دختران شده یعنی آنقدر که برای دختران سرمایه‌گذاری شده برای پسران، مادران و پدران نشده است البته همگی هدف دشمن هستند اما دختر هدف مهم و کلیدی دشمن است چراکه اگر دختران از صراط مستقیم فاصله بگیرند قطعا پسران و خانواده و مردان هم آسیب می‌بینند.
پیشنهاد کردم که زندگی همسر شهید مطهری به صورت فیلم نشان داده شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: در تاریخ اسلام هم مشاهده می‌شود که ابتدا جمعی از بانوان به پیغمبر (ص) ایمان آوردند و از طریق ایمان همسران، مردان هم متنبه شدند و ایمان آوردند اما از آنجایی که تاریخ‌نویسان مرد هستند خدمات و نقش زنان را خیلی نشان نمی‌دهند.
وی با بیان اینکه نقش بانوان در رشد کشور مهم است، افزود: هیچ عالمی موفق نشده مگر اینکه همسرش در موفقیتش نقش داشته باشد. بنده در پیام تسلیت به مناسبت درگذشت همسر شهید مطهری پیشنهاد کردم که زندگی این بانو به صورت فیلم نشان داده شود تا مشخص شود که چقدر ایثار و خدمت داشتند.
معتقد به اصالت خانواده هستم
خسروپناه تأکید کرد: من قائل به اصالت زن، مرد یا فرزند به تنهایی نیستم، بلکه معتقد به اصالت خانواده هستم و اینها سه رکن خانواده‌اند. برخی دختران و پسران ازدواج می‌کنند و می‌گویند که نمی‌خواهیم بچه دار شویم، این خانواده ناقص است، خانواده کامل خانواده‌ای است که در ابتدای زندگی صاحب فرزند شود، فرزند خانواده را تکمیل می‌کند؛ در این مسیر نقش زنان و دختران ویژه است.
تولید نظریه علوم  انسانی
وی در بیان چند توصیه به فعالان تربیت اسلامی دختران گفت: بسیاری از شما تجربه‌های موفقی در حوزه‌های تربیتی داشته‌اید، بسیاری از این تجربه‌ها را از جایی نگرفته‌اید و خودتان تجربه کردید، خداوند تدبیری در ذهنتان ایجاد کرد و این تدبیر نتیجه بخش بود، باید این تجربه‌ها نگاشته شود، کارهای موفق را ثبت و منتشر کنید تا دیگران استفاده کنند. برخی از تجربه‌ها می‌تواند به نظریه علوم انسانی تبدیل شود چرا که تجربه‌ها تبدیل به نظریه‌های اجتماعی فرهنگی می‌شود، آن وقت این تجربه‌ها در کتاب‌های درسی رفته و تأثیرش گسترده‌تر می‌شود.
او در توصیه دوم، خواستار شبکه‌سازی شد و ادامه داد: ضعف جبهه انقلابی شبکه‌سازی است. وقتی اتفاقی در کشور می‌افتد دشمن کل رسانه‌هایش را بسیج می‌کند تا یک مطلب به طرز عجیبی بزرگ شود و خبرهای واقعی گم شوند، چون شبکه هستند، جبهه انقلاب و فعالان تربیت اسلامی دختران هم باید شبکه شوند و در این شبکه با یکدیگر مرتبط باشند.
الگوی سوم زن
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر توانمندسازی، خطاب به فعالان تربیت اسلامی دختران بیان کرد: انسان باید مرتب از دانشمندان استفاده کند. تربیت اسلامی دختران کار میان رشته‌ای است که به علوم مختلف نظیر جامعه شناختی، روانشناختی، فلسفه،‌ حقوق، فقه و اخلاق نیاز دارد؛ البته باید مراقب باشید که علوم اسلامی را در این زمینه‌ها فرا بگیرید تا بتوانید الگوی مناسبی ارائه دهید.
وی با بیان اینکه باید روی الگوی سوم زن کار کرد، گفت: برخی از زنان خانه‌داری و بچه‌داری می‌کنند که کار ارزنده‌ای است، اما ظرفیت بانوان فقط این نیست، کم نیستند بانوان موفقی که فرزندان متعددی به جامعه تحویل داده‌اند، الگوی سوم زن الگوی زن معتقد به اصالت خانواده و تأثیرگذار بر جامعه است.
خسروپناه ادامه داد: روی این الگو مباحثه کنید و تفاهم داشته باشید و به دختران منتقل کنید. نگاه غرب به زن ابزاری است چرا دنبال فرهنگ برهنگی و استفاده تبلیغاتی هستند. چون عده‌ای تاجر می‌خواهند سود اقتصادی بیشتری داشته باشند، متأسفانه در این تفکر ابزار تاریخ مصرف دارد، وقتی نگاه ابزاری به زن شد یعنی نگاه تاریخ مصرفی به زن دارند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد:‌ خیلی از دختران نمی‌دانند که نگاه غرب به زن چیست؟ غربی‌ها معتقد بودند که اگر برهنگی باشد سیرشدگی ایجاد می‌شود ولی تاریخ نشان داده که سیرشدگی ایجاد نمی‌شود. همانطور که هیچ فضیلتی انتها ندارد رذیلت هم انتها ندارد. بشر باید در مسیر فضلیت قرار گیرد تا مسیر درست را پیدا کند.
 


کد مطلب: 449508

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/449508/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir