تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷
 
کشف آلت قتّاله در دستان عارف!

عارف: بدخواهان تصمیم گرفتند «امید به اصلاح» را از بین ببرند!

Share/Save/Bookmark
عارف: بدخواهان تصمیم گرفتند «امید به اصلاح» را از بین ببرند!
 
یقیناً ایجاد فضای امید و نگاه اصولی به مشکلات از لوازم مقوّم هر جامعه‌ای است ولی اگر این فضا دچار آغشتگی به نمایش و ظاهرالصلاحی شود آنگاه شاهد اعوجاج و حضور دشمن برای سوء استفاده خواهیم بود. تلخ‌تر اینکه این ظاهرالصلاحی و نمایش از جانب کسانی صورت بگیرد که خود بانی وضع موجودند و کارد قصابی امید مردم؛ بیش از همه در دستان آنها دیده می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدرضا عارف، فعال چپ و رئیس سابق جبهه اصلاحات اخیراً در اظهاراتی در نشست شورای عالی بنیاد امید ایرانیان (تشکل متبوع عارف) گفته است: برای عبور از شرایط فعلی کشور و رسیدن به یک شرایط مناسب جهت پیشرفت و توسعه و امیدواری به آینده و برای تاثیرگذاری در جامعه هیچ راهی جز عبور از انفعال نداریم و شاید در این ارتباط مناسب ترین راه "امید"باشد.
به گزارش ایسنا، او با بیان اینکه مصائب و مشکلات کنونی از روزی آغاز شدند که بدخواهان تصمیم گرفتند «امید به اصلاح» را از بین ببرند، تاکید کرد: "امید به اصلاح" علی رغم موانع و مشکلاتی که در این مسیر داریم باید راهبرد اصلی باشد. برخورد روشنگرانه و مسئولانه با مشکلات و استفاده از خرد جمعی ایرانیان یک روش امیدوارانه برای عبور از شرایط فعلی است در غیر این صورت فردا با حوادث ناگوارتری روبرو خواهیم شد.
عارف همچنین گفته است: متاسفانه در مقطع فعلی افراد ناکارآمد و نابلد میدان دار سطوح مدیریتی شده اند. [1]
************ نقد و تحلیل **************
سخنان آقای عارف مفید به نظر می‌رسد لکن اگر مخاطبان و جوانان بدانند آقای عارف و تشکل متبوع ایشان یعنی جبهه اصلاحات، در دوران ریاست عارف، صراحتاً و رسماً دست به "تحریم انتخابات" زدند؛ آنگاه یقیناً قضاوت آنها از مفید به "ظاهرالصلاحی" تغییر خواهد کرد. [2]
یقینا ایجاد فضای امید و نگاه اصولی به مشکلات از لوازم مقوم هر جامعه‌ای است ولی اگر این فضا دچار آغشتگی به نمایش و ظاهرالصلاحی شود آنگاه شاهد اعوجاج و حضور دشمن برای سوء استفاده خواهیم بود.
تلخ‌تر اینکه این ظاهرالصلاحی و نمایش از جانب کسانی صورت بگیرد که خود بانی وضع موجودند و کارد قصابی امید مردم؛ بیش از همه در دستان آنها دیده می‌شود.
آقای عارف و دوستان ایشان در بنیاد مسمّی به امید نباید آن روز تلخ را از یاد ببرند که انتخابات را تحریم کردند و پای گذاشته بر ده‌ها سال مجاهدت مردم ایران برای بدست آوردن مردمسالاری؛ سر بالا گرفتند و درباره انتخابات مجلس یازدهم گفتند: "نمی‌توانیم زینت‌المجالس انتخابات باشیم"!
آیا اکنون چنین جریانی با چنین کارنامه تباهی می‌تواند از امید برای مردم حرف بزند و جالبتر آنکه با طعنه بگوید فلانی‌ها بودند که تصمیم گرفتند امید به اصلاح را از بین ببرند!؟
در بحث انتقاد عارف از مدیریت دولت فعلی و ناکارآمدی‌های موجود نیز این انگاره به ذهن می‌رسد که اگر نقدی به مدیران فعلی دارید پس چرا در انتخابات شرکت نکردید و بدتر اینکه چرا یگانه راه حل مردم برای اصلاح در مدیریت اجرایی کشور را ذبح کردید و از مردم خواستید در انتخابات شرکت نکنند!؟
اظهار نظر پیرامون اوضاع کشور از جانب هرکس مسموع باشد اما از جانب "اصلاح‌طلبان تحریمی" مسموع نخواهد بود.
***********
1_ isna.ir/xdNpfC
2_ http://fdn.ir/37652
کد مطلب: 449484