تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹
 

انعقاد ۳۳ هزار میلیارد ریال قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر

Share/Save/Bookmark
انعقاد ۳۳ هزار میلیارد ریال قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر
 
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 12 فقره قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر منعقد شده است، ارزش این قراردادها را 33 هزار و 279 میلیارد ریال اعلام کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:جلیل اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه کماکان صنعت بندرداری برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مطلوب است، اظهار داشت: با توجه به جذابیت بخش خدمات در اقتصاد ایران و جهان و همچنین طبق مطالعه فضای بازار ایران و منطقه و نیز بررسی روند آتی اقتصاد جهان، کماکان صنعت بندرداری دارای مطلوبیت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به بسترسازی انجام شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی قابل توجه است.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریلنوردی اظهار داشت: رویکرد و استراتژی جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر و تامین منابع مالی اجرای پروژه‌های زیرساختی و روساختی در بنادر از تقاضا محور به سمت عرضه محور در حال تغییر و تحول است، در این مسیر، تلاش می‌شود با بهره‌گیری از رویه واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری از طرق فراخوان مزایده عمومی و شناسایی سرمایه گذار، فضای برابر و رقابتی و شفافی شکل گیرد.
اسلامی با اشاره به اینکه در طول ماه‌های اخیر فراخوان‌های مزایده محور و شناسایی سرمایه با بهره‌گیری از فرآیند و ضوابط اجرایی سرمایه گذاری در بنادر مصوب اخیر هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی، انجام پذیرفته است، گفت: خوشبختانه استقبال قابل توجهی از سوی بخش خصوصی در این باره صورت گرفته است.
* انعقاد 33 هزار و 279 میلیارد ریال قرارداد سرمایه گذاری در بنادر
 عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه 12 فقره قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش 33 هزار و 279 میلیارد ریال در بنادر در طول دولت سیزدهم منعقد شده است، گفت: تفاهم نامه‌های سرمایه‌گذاری نیز با ارزش نزدیک به 13 هزار میلیارد ریال مبادله شده است که امیدواریم در ماه‌های آتی شاهد توافق نهایی و انعقاد قراردادهای مربوطه باشیم.
کد مطلب: 449165