تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸
 

پای درس آقا| انقلاب اسلامی، موجی که با گذشت زمان کم‌رنگ نشد

Share/Save/Bookmark
پای درس آقا| انقلاب اسلامی، موجی که با گذشت زمان کم‌رنگ نشد
 
مقام معظم رهبری می‌فرمایند: یک سنگی را داخل آب بیندازید یک موجی ایجاد می‌کند، اما هرچه می‌گذرد کوچکتر، کمتر و نامحسوس‌تر می‌شود. گذشت زمان، امواج اجتماعی را خاموش می‌کند، این چه حقیقتی است که گذشت زمان آن را خاموش نمی‌کند؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ورود امام خمینی (ره) به وطن پس از ۱۵ سال مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی، عظیم‌ترین واقعه طول تاریخ معاصر ایران است. انقلاب ایران تحولی عظیم برای بشر و جهان بشری است که در ادامه سخنان رهبری در این باره را می‌خوانید.
امام خمینی از فطرت انسان‌ها سخن می‌گفت
امروز حرکت انقلاب، هدف‌های انقلاب، همان چیزهایی است که در روز اول ترسیم شد و امام بزرگوار و حکیم ما آن‌ها را ترسیم کرد. این هدف‌ها با فطرت مردم هماهنگ بود، لذا مردم آن را گرفتند؛ والّا دل میلیون‌ها مردم را به یک سمتی متوجه کردن، کار عادی‌ای نیست. وقتی کسی با فطرت سخن می‌گوید، از خدا حرف می‌زند، فطرت‌ها به او متوجه می‌شود؛ «لو انفقت ما فی الأرض جمیعا ما الّفت بین قلوبهم و لکنّ اللَّه الّف بینهم». دست قدرت خداست که دل‌ها را به یک سمتی هدایت می‌کند؛ لذا نتیجه این می‌شود. در بیست و دوم بهمن، جمعیتی که در سی و یکمین سال ولادت انقلاب اسلامی در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کنند، از جمعیت سال‌های قبل بیشتر است؛ نه فقط کم نشده است، کمرنگ نشده است، بلکه پُررنگ‌تر شده است، قوی‌تر شده است؛ برخلاف آن چیزی که در طبیعت عالم وجود دارد.
موجی که با گذشت زمان کم‌رنگ نشد
شما یک سنگی را داخل آب بیندازید، یک موجی ایجاد می‌کند؛ اما هرچه می‌گذرد، لحظه لحظه این موج کوچکتر، کمتر و نامحسوس‌تر می‌شود، تا تمام می‌شود. گذشت زمان، امواج اجتماعی را خاموش می‌کند. این چه حقیقتی است که گذشت زمان آن را خاموش نمی‌کند، بلکه روزبه‌روز برجسته‌تر می‌کند؟ مثل حادثه‌ کربلا. آن روز در آن بیابان خالی و بدون حضور دوستان و پُر از دشمنان، حسین‌بن‌علی (علیه‌السّلام) و یارانش به شهادت می‌رسند، خانواده‌اش اسیر می‌شوند و آنها را می‌برند و تمام. امروز بعد از گذشت قرن‌ها، همان حادثه‌ای که باید در ظرف ده روز، پانزده روز اثری از آن نمی‌ماند و یادی از آن نمی‌شد، ببینید چقدر برجسته است؛ نه فقط در بین میلیون‌ها شیعه در کشورهای مختلف، در بین مسلمانان، بلکه در بین غیر مسلمانان، نام حسین‌بن‌علی مثل خورشیدی می‌تابد؛ دلها را روشن می‌کند، راهنمائی میکند. انقلاب اینجوری است.
این انقلاب هرچه زمان گذشته است، حقائق بیشتری را روشن کرده است
این انقلاب هرچه زمان گذشته است، حقائق بیشتری را روشن کرده است.خوب، دشمن جور دیگری حرف می‌زند. بعضی‌ها هم با همان لغت دشمن حرف می‌زنند، با همان زبان دشمن حرف می‌زنند. آیا می‌فهمند یا نمی‌فهمند، آن با خداست؛ اما با زبان او حرف می‌زنند، سعی می‌کنند وانمود کنند که انقلاب از راه خود منحرف شده است؛ نه، اگر منحرف شده بود، این همه دل با نام انقلاب و یاد انقلاب به حرکت در نمی‌آمد؛ این همه ایمان و انگیزه به یاد این انقلاب بسیج نمی‌شد. در دنیا هم همین جور است. این انقلاب، امروز در کشورهای اسلامی هم آثارش در دل‌های مردم محسوس است. به چند تا دولت معاند نگاه نکنید؛ ملت‌ها این انقلاب را گرامی می‌دارند، بزرگ می‌دارند، به آن احترام می‌کنند، حسرت آن را برای خودهاشان می‌خورند؛ این نشانه‌های حقانیت است، نشانه‌های بقاء است؛ «تؤتی اکلها کلّ حین» است.(۱۳۸۸/۱۱/۲۸)
جبهه باطل لحظه‌ای از این انقلاب غافل نمی‌شود
امروز انقلاب کبیر اسلامی و نظام والایی که بر بنیان‌های مستحکم آن بنا شد، بیست ساله - یعنی در عنفوان جوانی و بالندگی است.دشمنان اسلام و ایران با همه‌ توطئه‌ها و یورش‌های نظامی و اقتصادی و فرهنگی نتوانستند این کلمه‌ طیبه را از رشد و تکامل باز دارند، و ملت ایران با پیشتازی شهیدان و ایثارگران و رزمندگان خود، با تمسک به اسلام و ایمان صادقانه و هوشمندانه توانست دستاورد گران‌بهای خود را پاسداری کند و به نقطه‌ ثبات و استحکام برساند.
هرگز نباید گمان کرد که جبهه‌ کفر و ظلم و استکبار و مادیگری، از تلاش خصمانه‌ خود برای آسیب رساندن به انقلاب که امروز در قالب نظام جمهوری اسلامی متبلور است - دست برداشته است؛ ولی شک نیز نباید کرد که امروز و همیشه، تلاش مخلصانه‌ حق‌طلبان، و همت بلند ملت ایران و در پیشاپیش همه، مجاهدت و ایثار مخلصان و از جان گذشتگان و جوانان مؤمن و پاکنهاد، بر هر دشمنی پیروز خواهد شد و هر توطئه‌ را خنثی خواهد کرد و نیروی عظیم ایمان و ایثار در همه‌ میدان‌های خطیر، سخن اول و آخر را خواهد گفت.(۱۳۷۷/۱۱/۱۵)
کد مطلب: 449138