تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵
 
"برادران اهل سنت نفس ما هستند"

اسلام آمریکایی؛ از منتظری تا مشاور عبدالحمید

Share/Save/Bookmark
اسلام آمریکایی؛ از منتظری تا مشاور عبدالحمید
 
آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره سخنان اخیر مولوی عبدالحمید مبنی بر اینکه مردم ایران 2 دولت اسرائیل و فلسطین را در کنار هم ببینند، گفت: این رژیم غاصب هفتاد سال است که شبانه روز به کشتار زنان و کودکان فلسطینی می پردازد و قبله اول مسلمانان و قدس را اشغال کرده. مولوی عبدالحمید اظهاراتی در راستای به رسمیت شناخته شدن رژیم اشغالگر صهیونیستی بیان کرده و خواستار تبادل سفیر شده که این همان –خواست- اسلام آمریکایی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره سخنان اخیر مولوی عبدالحمید مبنی بر اینکه مردم ایران 2 دولت اسرائیل و فلسطین را در کنار هم ببینند، گفت: این رژیم غاصب هفتاد سال است که شبانه روز به کشتار زنان و کودکان فلسطینی می پردازد و قبله اول مسلمانان و قدس را اشغال کرده. مولوی عبدالحمید اظهاراتی در راستای به رسمیت شناخته شدن رژیم اشغالگر صهیونیستی بیان کرده و خواستار تبادل سفیر شده که این همان –خواست- اسلام آمریکایی است.
به گزارش رسا،‌ وی افزود: ما در مقابل اسلام آمریکایی چه شیعه و چه سنی باشند ایستادگی خواهیم کرد و آنها را از افراد اسلام آمریکایی خواهیم دید؛ از این رو مولوی عبدالحمید با موضع گیری اخیرش خود را از صف امت اسلامی و اهل سنت انقلابی و وفادار به انقلاب جدا کرد.
وی با بیان اینکه ما برای اهل سنت انقلابی و وفادار به اسلام احترام قائل هستیم، خاطرنشان کرد: امامین انقلاب و مراجع تقلید شیعه با اهل سنت انقلابی و وفادار به اسلام اختلافی ندارند، همانگونه که حضرت آیت الله سیستانی گفت: نگویید اهل سنت برادران ما هستند بلکه نفس ما هستند.
آیت الله حیدری بیان کرد: وقتی ما می گوییم که مولوی عبدالحمید در خط اسلام آمریکایی حرکت می کند، منظور ما اهل سنت سیستان و بلوچستان یا کردستان یا... نیستند بلکه اهل سنت ایران در خط اسلام ناب محمدی حرکت می کنند و گوش به فرمان ولی امر مسلمین هستند و قبل از آن با امام امت بیعت کردند. همچنین اهل سنت شهدای زیادی در جنگ تحمیلی، دفاع از حرم و در مقابل اشغالگران صهیونیستی فدا کردند.
وی گفت: خواست شیعیان و اهل تسنن اسلام ناب محمدی است و از حرفهای مولوی عبدالحمید در حمایت از فرقه ضد اسلامی بهائیت و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی اعلام برائت می‌کنند.
نماینده مجلس خبرگان ابراز داشت: مولوی عبدالحمید که در گذشته حرفهایی در تربیون نماز جمعه زاهدان در حمایت از مردم فلسطین و اعلام برائت از صهیونیست ها بیان می کرد، حالا چه اتفاقی افتاده که اینگونه توجیه‌گر جنایت‌های رژیم اشغاگر اسرائیل شده است؟[1]
*******************
*در مقابل اظهارات امثال مولوی عبدالحمید، در وهله اول "جهاد تبیین" لازم است. همچنانکه آیت‌ا... حیدری نیز نسبت به اقامه این امر برخاسته‌اند.
مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌اند که در بحث اسلام آمریکایی و ایضا شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی هیچ تعارفی ندارند و برای آنها حتی آیت‌ا... منتظری شیعه و در مظان رهبری هم اگر بر مسیر اسلام آمریکایی گام بردارد؛ باید طرد و حصر شود. +
پیش از این، مشاور مولوی عبدالحمید به دلیل تشویش اذهان عمومی، ارتباطات با رسانه های بیگانه و تحریف افکار عمومی بازداشت شده است.[2]
***
1_ rasanews.ir/0033Ye
2_ mshrgh.ir/1460128
 
کد مطلب: 449098