انتقاد صاحبان "پرونده گرانفروشی شهرداری" از چمران و زاکانی

6 بهمن 1401 ساعت 10:38

دوست و دشمن می‌دانند که بهترین کارنامه شهرداری تهران مربوط به دوران حضور قالیباف در ساختمان بلدیه تهران است که البته آقای میرلوحی و دوستانشان به همین دلیل کینه قالیباف و اصولگرایان را به دل گرفته‌اند و دائما مشغول پنهان‌سازی دستاوردهای مدیریت انقلابی در شهرداری تهران هستند.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمود میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای شهر تهران که پیش از این با شکایت قالیباف (به دلیل نشر اکاذیب) به زندان و شلاق تعزیری محکوم شده بود؛ ‌ در بخشی از یک مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز به انتقاد از مشکلات شهر تهران پرداخته و اصولگرایان را مسئول این مشکلات دانسته است.
او در بخشی از اظهارات خود می‌گوید: واقعیت آن است که کلیدداری شهر تهران در یکی دو دوره در دست اصلاح‌طلبان بوده و بیشتر شهرداران تهران و اعضای شورای شهر اصولگرا بوده‌اند. از این رو آنها باید در مورد آلودگی هوا، ترافیک، عدم توسعه مترو، تخریب باغات، شهرفروشی و چندین عنوان دیگر پاسخگو باشند.
میرلوحی همچنین در ادامه به دوران مدیریت خود و دوستانش در شورای شهر و شهرداری تهران اشاره کرده و تصریح می‌کند: در دوره پنجم اعضای شورای شهر تلاش کردند که مطالبات شهروندان تهران را مورد پیگیری قرار دهند. شعار شورای پنجم تهران شهری برای همه بود. یعنی همه شهروندان تهران از شمال شهرنشین تا جنوب شهرنشین از امکانات تهران برخوردار شوند. به نظر می‌رسد عملا شعار تهران برای همه از دستور کار شورای ششم و شهردار تهران خارج شده است.[1]
**************** نقد و تحلیل ****************

*گویا میرلوحی همچنان بر سیاق سابقش حرکت می‌کند و قصد ندارد این حقیقت را به مردم بگوید که عمده شهرداران تهران طی 30 سال گذشته اصلاح‌طلب ستادی بوده‌اند.
همچنین عمده دولت‌های 44 سال گذشته نیز دولت‌های چپ مسلک یا اصلاح‌طلب بوده‌اند و تأثیر این مسئله بر شکل‌گیری فضای امروز تهران غیر قابل انکار است.
از اینها گذشته دوست و دشمن می‌دانند که بهترین کارنامه شهرداری تهران مربوط به دوران حضور قالیباف در ساختمان بلدیه تهران است که البته آقای میرلوحی و دوستانشان به همین دلیل کینه قالیباف و اصولگرایان را به دل گرفته‌اند و دائما مشغول پنهان‌سازی دستاوردهای مدیریت انقلابی در شهرداری تهران هستند. مدیریتی که توانست آنچنان تحولی در تهران بزرگ ایجاد کند که حتی تحسین دشمن را نیز برانگیخت.
و اما ادعاهای میرلوحی درباره شعارها و کارنامه شورای شهر پنجم که در تصرف کامل جناح چپ بود...
اولا باید دانست که یک جریان سیاسی هنگامی که دستاوردی ندارد به کلی‌گویی رو می‌آورد و از همین روست که می‌بینیم میرلوحی به شعار "تهران شهری برای همه" اشاره می‌کند!
ثانیا مگر در شورای شهر پنجم اساسا هیچ شهردار کارآمدی با طول عمر مدیریتی مطلوب و کارنامه مشخص وجود داشت که آقایان مدعی خدمات هستند!؟
آنها بیش از 4 شهردار و سرپرست را در طول مدت حضور خود به تهرانی‌ها رواداری کردند که همین دوران پر تلاطم نیز سرشار از حواشی مختلفی بود که اساسا اجازه خدمترسانی و تحقق شعار تهران برای همه را نمی‌داد.
شهرداران آنها در سرجمع فعالیت‌های خود یا مشغول پرونده‌سازی علیه قالیباف بودند، یا مشکلات بازنشستگی داشتند و یا مشغول اقداماتی بی‌مبنا مثل ترویج دوچرخه‌سواری شدند و جالب آنکه در حین همین ترویج بی‌سرانجام نیز مرتکب جرم گرانفروشی به مردم شدند و سازمان تعزیرات برایشان پرونده تشکیل داد! [2]
جالب‌تر آنکه میرلوحی در همین دوران بود که آنقدر علیه قالیباف اکاذیب گفت که شهردار اصولگرای تهران در نهایت از وی شکایت کرد و میرلوحی نیز به دلیل عدم توانایی اثبات ادعاهای خود به حبس و شلاق محکوم شد. [3]
اکنون این مردم و این ادعاهای میرلوحی درباره خدمتگزار بودن شورای شهر پنجم تهران و بی‌خدمتی اصولگرایان!
************
1_ https://www.armanmeli.ir/fa/main/detail/349780
2_ https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328733
3_ https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-727639

 


کد مطلب: 449022

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/449022/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir