تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵
 

گنبد آهنین و شیوع سرطان در میان نظامیان صهیونیست

Share/Save/Bookmark
گنبد آهنین و شیوع سرطان در میان نظامیان صهیونیست
 
تعدادی از دانشمندان رژیم صهیونیستی می‌گویند نظامیانی که با سامانه گنبد آهنین و دیگر سامانه‌های پدافند هوایی کار می‌کنند، بسیار بیشتر از دیگران به سرطان مبتلا می‌شوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه «زمان» رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشته است که پژوهشگران «دانشگاه عبری بیت‌المقدس» در پژوهشی اعلام کرده‌اند نظامیانی که با سیستم‌های پدافند هوایی به خصوص «گنبد آهنین» کار می‌کنند، به علت همجواری با  تشعشعات رادارها و سیستم‌های الکترونیکی خطرناک هشت برابر بیشتر از دیگر ساکنان سرزمین اشغالی به سرطان مبتلا می‌شوند.
به نوشته القدس العربی، رژیم صهیونیستی همواره به سامانه «گنبد آهنین» برای مقابله با موشک‌های مقاومت تکیه کرده و به دنبال فروش این سیستم به کشورهای جهان به خصوص کشورهای عربی است، اما اخیرا مشخص شده است که عوارض شدیدی برای اپراتورهای خود به جا می‌گذارد که این موضوع می‌تواند سؤالات جدی در خصوص آینده این سامانه به وجود آورد.
با این حال ارتش صهیونیستی مدعی است که نتایج پژوهش صورت گرفته درست نیست و گفته است که با انجام پژوهشی این موضوع را رد خواهد کرد.
«موران دیچ»، دانشجوی دکترا که خود سابقه بیماری سرطان را دارد، سازمانی به نام «Zohar» (تسهیلات و مزایای پزشکی برای بیماران سرطانی) را تأسیس کرده، می‌گوید:«ما تاکنون به حدود ۶۰۰۰ بیمار سرطانی کمک کرده‌ایم، اما تعداد سربازان سرطانی که در واحد گنبد آهنین و سایر واحدهای پدافند هوایی خدمت می‌کنند، روز به روز بیشتر می‌‌شود، احساس می‌کنم چیزی در حال وقوع است.»
وی افزود: «ما با ارتش اسرائیل تماس گرفتیم، خواستار ارائه داده‌ها شدیم و خواستیم در یک کار مشترک به بررسی این داده‌ها بپردازیم، اما کسی نبود که با او صحبت کنیم. پیام‌هایی به ما دادند و ما مطمئن شدیم که نادیده گرفته شده‌ایم. تعدادی از سربازانی که به سرطان مبتلا شده بودند از وزارت دفاع خواستند که جانبازی آن‌ها را به رسمیت بشناسد اما وزارت دفاع مدعی شد که ارتباطی میان سرطان آن‌ها و کاری که انجام می‌دهند وجود ندارد، سپس آن‌ها از وزارت دفاع شکایت کرده و به قانون متوسل شدند، روند قضایی که هنوز ادامه دارد و در این مدت شش تن از سرباز‌ها جان خود را از دست داده‌اند».
این موضوع دو سال پیش نیز توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده بود، زمانی که روزنامه یدیعوت احارانوت نوشت که تعدادی از نظامیانی که با سامانه گنبد آهنین کار می‌کردند، بعد از پایان خدمتشان به سرطان دچار شده‌اند.
اکنون ارتش صهیونیستی بیم این دارد که نظامیان این رژیم که با این سامانه کار می‌کنند، از ترس سرطان از ارتش فرار نکنند.
 
کد مطلب: 448905