تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳
 

سیاستمدار اردنی: اتحاد با آمریکا برای اردن خطرناک‌تر از دشمنی با آن است

Share/Save/Bookmark
سیاستمدار اردنی: اتحاد با آمریکا برای اردن خطرناک‌تر از دشمنی با آن است
 
عضو دفتر سیاسی «الحرکه الشعبیه الاردنیه» (جنبش مردمی اردن) تصریح کرد که اتحاد با واشنگتن از دشمنی با آن برای اردن خطرناک‌تر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «محمد احمد الروسان»  عضو دفتر سیاسی «الحرکه الشعبیه الاردنیه» (جنبش مردمی اردن)، روز (دوشنبه، ۱۶ ژانویه) درباره کشیده شدن اردن به سمت قرار دادن پروژه آمریکایی-صهیونیستی در کنار معاهده دفاعی مشترک آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا آن را بر امان به اجبار تحمیل کرد، هشدار داد.
وی در گفت و گو با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد: « هیچ شهروند شریف اردنی به هیچ وجه حاضر به پذیرفتن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیست. تنها برخی نهادهای جامعه مدنی که نفوذ اطلاعاتی در داخل اردن به شمار می‌روند، همواره به بهانه مقابله با تهدید ایران، روسیه و چین در منطقه، فرایند مشکوک اتحاد اردن با آمریکا را ترویج می‌کنند».
این سیاستمدار اردنی افزود: منطقه آبستن طوفان‌هایی است و اردن با دیواری از آتش احاطه شده است و گویی دستش در زنجیر است. بنابراین ما نمی‌توانیم تحت عنوان بی‌طرفی به معنای  گسترده آن، از این طوفان‌ها، موقعیت‌ها و خطرات دور باشیم».
وی تاکید کرد که اردن به دلیل دخالت‌های آمریکا چه بخواهیم و چه نخواهیم، به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تاثیر خطرات و طوفان‌های بیشتری قرار خواهد گرفت. متحد شدن اردن با آمریکا از دشمنی با آن خطرناک‌تر است. 
 
کد مطلب: 448904