تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶
 

تحلیلگر سوری: آمریکا از گروههای خرابکار برای برهم زدن اوضاع عراق و سوریه استفاده می‌کند

Share/Save/Bookmark
تحلیلگر سوری: آمریکا از گروههای خرابکار برای برهم زدن اوضاع عراق و سوریه استفاده می‌کند
 
یک تحلیلگر امنیت اجتماعی و امنیت ملی سوریه گفت که آمریکا از هسته‌های خفته خرابکار برای برهم زدن اوضاع عراق و سوریه بهره می‌برد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «سعید فارس السعید» تحلیلگر امنیت اجتماعی و ملی سوریه در مصاحبه با وبگاه المعلومه که آمریکا و رژیم صهیونیستی با استفاده از عوامل خود در منطقه، اقدام به تشکیل گروههای کوچک کرده است.
او به وبگاه المعلومه گفت که رژیم تل آویو و واشنگتن به این گروههای خرابکار  دستور حمله و ایجاد هرج و مرج و تخریب و به تعطیلی کشاندن نهادهای حاکمیتی در عراق و سوریه را داده است.
السعید در این باره گفت که دولت‌های آمریکا و اروپا و وابستگان آن‌ها در منطقه و برخی دولت‌های عربی همگی برای بر هم زدن ثبات در کشورهای مستقل، تضعیف و غارت آن‌ها و تجزیشان با یکدیگر همکاری کرده و هماهنگ هستند.
او افزود: «غرب سیاست‌های تحریم و جنگ اقتصادی را با حمایت بی حد و حصر از سازمان‌های تروریستی در منطقه، علیه کشور و میهن ما اتخاذ کرده است.»
السعید با اشاره به ادامه جنگ در سوریه و محاصره اقتصادی کشور. هدف آن را اجرای پروژه‌های مخرب گسترش تروریسم و ​​هرج و مرج در سوریه، ایران، عراق و فراتر از آن در روسیه دانست.
این تحلیلگر سوری پاسخ قاطعانه به اقدامات دشمن را همکاری و عمل مشترک و سریع دانست و گفت که دشمن تلاش دارد از طریق محاصره اقتصادی و غارت اموال، موجب افزایش قیمت‌ها و نبود سوخت شده و جامعه را به آشوب بکشاند.
 
کد مطلب: 448244