تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷
 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:

نیروی دریایی سپاه قابل مقایسه با گذشته نیست

Share/Save/Bookmark
نیروی دریایی سپاه قابل مقایسه با گذشته نیست
 
سرلشکر باقری گفت: دشمنان اگر چشمداشتی به منافع ایران در خلیج فارس، سواحل، جزایر و سکو‌های نفتی داشته باشند، با نیرو‌های قهرمان سپاه مواجه هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح پس از بازدید از منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: سالیان طولانی است که مسئولیت عملیاتی حفاظت از خلیج فارس و تنگه هرمز به عهده سپاه است که با تجربیات ارزشمندی که این نیروی دلاور از دوران دفاع مقدس و تامین امنیت خلیج فارس به دست آورده اند در این سال‌ها در حال توسعه توان و قدرت و ارتقای آمادگی هستند.
سرلشکر باقری افزود: نیروی دریایی سپاه امروز از نظر کمیت و کیفیت تولید شناور‌های رزمی و موشک انداز و مین ریز و سایر انواع شناور‌های سطحی و موشک‌های برد بلند و نقطه زن دارای توانایی‌های بی نظیری است که قابل مقایسه با گذشته نیست و با تکیه این توان دفاعی توانسته از خلیج فارس به طور کامل محافظت کند.
وی گفت: دشمنان می‌دانند اگر نیت و چشمداشتی به منافع ایران در خلیج فارس، سواحل، جزایر و سکو‌های نفتی داشته باشند با نیرو‌های قهرمان سپاه مواجه هستند و در یکی دو موردی که نیرو‌های گشتی آمریکا به اشتباه به حریم سرزمینی ایران وارد شدند دستگیر و با عطوفت و ملایمت ایران آزاد شدند و تعهد کتبی دادند که تکرار نکنند و تا کنون تکرار هم نکرده اند.
سردار باقری با بیان اینکه با تلاش و مجاهدت نیروی دریایی سپاه امنیت کاملا پایداری در خلیج فارس و تنگه هرمز برقرار است افزود: ارزیابی امروز ما هم موید این است که نیرو‌های سپاه با روحیه عالی و با قدرت از این منطقه محافظت می‌کنند.
وی پس از بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی نیروی دریایی سپاه هم گفت: امروز از نمایشگاه طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی و خودکفایی نیروی دریایی سپاه بازدید کردیم، نمایشگاهی که نشان می‌دهد با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان کشورمان کار‌های ارزشمندی انجام شده است. برخی از طرح‌های ارائه شده در نمایشگاه به مرحله تولید رسیده وبرخی دیگر د مرحله تحقیق و پژوهش است. در این نمایشگاه نمونه‌های فراوانی از طرح‌های تحقیقاتی در حوزه دقت افزایی موشک‌ها و قدرت مین و موارد دیگر عرضه شده است.
کد مطلب: 448212