تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲
 

اسارت ۳۰ معلول فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

Share/Save/Bookmark
اسارت ۳۰ معلول فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی
 
مرکز مطالعات اسرای فلسطین اعلام کرد که دست‌کم ۳۰ معلول فلسطینی که از ناتوانی‌های جسمی و روحی رنج می‌برند در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بند اسارت هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:مرکز مطالعات اسرای فلسطین در گزارشی به مناسبت سوم دسامبر، روز جهانی معلولین (امروز ۱۲ آذرماه) اعلام کرد که دست‌کم ۳۰ معلول فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بند اسارت هستند.
این مرکز تأکید کرد که اسرای معلول فلسطینی از ناتوانی‌های جسمی و روحی رنج می‌برند و در زندان‌های رژیم صهیونیستی در شرایطی بسیار سخت و ناگوار قرار دارند و سازمان زندان‌های صهیونیستی نیاز‌های ضروری آنان را هم تأمین نمی‌کند.
مرکز مذکور ادامه بازداشت افراد معلول را موجب به خطر افتادن جان و سلامتی آنان دانست.
در این گزارش آمده است که بازداشت این دسته از افراد، صراحتا مغایر با قوانین و معاهدات بین‌المللی است.
مرکز مطالعات اسرای فلسطین خواستار مداخله فوری نهاد‌های بین‌المللی و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور آزادی ده‌ها اسیر معلول فلسطینی و توقف بازداشت این دسته از افراد شد.
این در حالی است که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز گذشته متعهد شده است برای آزادی اسیران از زندان‌های رژیم صهیونیستی تلاش کند.
گردان‌های شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس نیز در جشن تجلیل از ۷۷ اسیر حافظ قرآن در شهر غزه در روز پنجشنبه گذشته تأکید کرده است که برای افزایش قدرت خود جهت مجبور کردن دشمن به امضای توافقی جدید اقدام خواهد کرد.
کد مطلب: 448189