تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲
 
میراحمدی:

اغتشاشگران ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت به کشور زدند

Share/Save/Bookmark
اغتشاشگران ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت به کشور زدند
 
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد که اغتشاشگران در دو ماه گذشته ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت مالی به کشور وارد کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار کرد: این میزان خسارت شامل خساراتی است که به اماکن دولتی، تاسیسات و اموال عمومی و همچنین به اموال مردم وارد شده است.
وی گفت: خسارت گزارش شده مربوط به اموال مردم شامل مواردی از جمله خسارت وارده به خودروها، منازل، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها است که بعضا مغازه‌ها و فروشگاه‌ها غارت شده و یا به آتش کشیده است.
میراحمدی با بیان اینکه ارزیابی میزان خسارات وارده به بیت المال و همچنین مردم به صورت روزانه ادامه دارد، افزود: البته هنوز برآورد بخش‌هایی کامل نشده است که از جمله می‌توان به خسارات وارده در استان سیستان و بلوچستان و بخصوص زاهدان اشاره کرد.
شورای امنیت کشور امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد در حوادث اخیر ۲۰۰ نفر اعم از شهدای امنیت، شهدای مردمی، افراد بی گناه، اغتشاشگران و عناصر ضدانقلاب در اغتشاشات جان خود را از دست دادند و هزاران میلیارد تومان خسارت وارد شد.
احمد وحیدی وزیر کشور نیز هفته گذشته با اشاره به فعال شدن کمیته تحقیق تشکیل شده در وزارت کشور گفت: در این کمیسیون موضوعاتی همچون اینکه «در این مدت افرادی دچار خسارت شدند و جان باختگانی که بیگناه جان خود را از دست دادند» و جبران خسارات آن‌ها را پیگیری می‌کند.
کد مطلب: 448180