تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲
 

علاقه به «ایران» بدون علاقه به «جمهوری اسلامی» چگونه ممکن است؟

Share/Save/Bookmark
علاقه به «ایران» بدون علاقه به «جمهوری اسلامی» چگونه ممکن است؟
 
در یادداشت پیشین با عنوان «برای آنان که هنوز متوجه نشده‌اند؛ هشت مورد شفاف که با ایران قوی مشکل دارند» مصادیق بارزی از عناد دشمنان با «ایران قوی» احصا شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حسین خان بابازاده: می توان به صراحت اما محترمانه تاکید کرد آنها که ادعای وطن پرستی و ایران دوستی دارند اما با جمهوری اسلامی مخالف هستند و یا زاویه جدی دارند اگر نگوییم دروغ می گویند اما حداقل در ادعای خود صادق نیستند.

در این باره بخوانید:

یک: نمی توان پذیرفت که فرد ایران پرستی از اینکه کشورش در هشت سال جنگ نابرابر حتی یک وجب از خاک ایران هم تقدیم دشمن نکرده است، خوشحال نباشد.

دو: نمی توان پذیرفت که فردی عاشق ایران از انهدام پهپاد فوق پیشرفته یک کشور متخاصم که برای جاسوسی، اندکی وارد مرزهای ایران شده است خوشحال نباشد.

سه: نمی توان پذیرفت که فردی وطن پرست خوشحال نباشد که کشورش در میانه همه گیری کرونا و اوج تحریم ها، شش واکسن کرونا تولید کند.

چهار: نمی توان پذیرفت که فردی عاشق ایران باشد اما از آنکه کشورش در اوج شدیدترین تحریم ها، موشک های دوربرد چندهزار کیلومتری نقطه زن و یا پهپادهای فوق پیشرفته تولید کرده خوشحال نباشد.

پنج: نمی توان پذیرفت که وطن دوستی از قدرت ایران در ابقای نظام سوریه علی رغم خواست تمام کشورهای مستکبر دنیا خوشحال نباشد.

شش: نمی توان پذیرفت که فردی عاشق ایران باشد اما از پیشرفت چشمگیر کشورش در انرژی هسته ای که دشمنان ناچار به عملیات خرابکاری و ترور دانشمندان شدند، خوشحال نباشد.

هفت: نمی توان پذیرفت که فردی ایران دوست از پیشتازی ایران در سلول های بنیادی و نانو حس خوشحالی نداشته باشد.

هشت: نمی توان پذیرفت که یک وطن پرست از آنکه کشورش جزو معدود کشورهای صاحب ماهواره و ماهواره‌بر بومی است، احساس غرور نکند.

نه: نمی توان پذیرفت که فردی ایران دوست از شکست هیمنه بزرگترین قدرت نظامی دنیا در عین الاسد پس از ترور سردار بزرگ ایرانی خوشحال نباشد.

ده: نمی توان پذیرفت که ایران دوستی در میان حسرت بسیاری از کشورهای دنیا، از پنج دوره حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با سه دوره حضور پیاپی خوشحال نباشد.

یازده: نمی توان پذیرفت که فردی وطن پرست از خودکفایی ایران در صنایعی نظیر سدسازی، سیلوسازی، ساخت بزرگراه، نیروگاه و... احساس خوشحالی نکند.

دوازده: نمی توان پذیرفت که فردی عاشق ایران باشد اما از میزان باسوادی بیش از 90 درصدی مردم ایران که شش درصد از میانگین جهانی بالاتر است خوشحال نباشد.

سیزده: نمی توان پذیرفت که فردی ایران دوست از قدرت دیپلماسی و نفوذ کشور خود در منطقه و جهان خوشحال نباشد.

چهارده: نمی توان پذیرفت که فردی عاشق ایران از آنکه کشورش تسلیم تحریم های فلج کننده و تهدیدات شدید نمی شود، خوشحال نباشد.

پانزده: نمی توان پذیرفت که فردی وطن پرست به خاطر جلوگیری از غارت و سرقت منابع کشورش احساس خوشحالی نداشته باشد.

همه این موراد که می‌توان آنها را تا 150 مورد هم اضافه کرد، صرفا موارد کلان و برجسته‌ حوزه های گوناگون است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول حیات مبارک نظام جمهوری اسلامی محقق شده است که در درون هر یک از موارد صدها و هزاران افتخار نهفته است.

قابل پذیرش نیست کسی ایران را دوست داشته باشد و از بخشش بحرین احساس رضایت کند. یا آنکه اگر شاه مملکت برای کوچکترین کارها با سفیر یک کشور بیگانه مشورت می کرده، خشنود باشد. و یا آنکه خوشحال شود که سران کشورهای دیگر بدون اطلاع مقامات ما در ایران جلسه گذاشته‌اند و نه تنها شاه ایران را دعوت نکرده بلکه او را بی محل هم کرده‌اند!

دشمنان با ایران قوی مشکل دارند. در یادداشت پیشین با عنوان «برای آنان که هنوز متوجه نشده‌اند؛ هشت مورد شفاف که با ایران قوی مشکل دارند» مصادیق بارزی از عناد دشمنان با «ایران قوی» احصا شد. بار دیگر باید تاکید کرد که دشمنان با ایران قوی مشکل دارند و نکته اصلی اینجاست که این قدرت و قوت ایران در 43 سال اخیر شکل گرفته است. برای همین همواره تلاش کرده اند تا ایران را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند؛ در صورتی که هر ایران دوستی که نگران سرنوشت وطن خود است، قطعا عاشق جمهوری اسلامی خواهد بود.

مشکل آنها با جمهوری اسلامی همین است و از این واهمه دارند که نسخه جمهوری اسلامی در استقلال، آزادی، مقاومت و پیشرفت به الگوی سایر کشورهای دنیا و مطالبه سایر ملت‌ها تبدیل شود. امری که قطعا چنین خواهد شد و در صدور پیام انقلاب اسلامی ناتوان بوده و خواهند بود. در نظم جدید دنیا که مشخصا تغییرات آن در حال رخ نمایی است، جایگاه جمهوری اسلامی ایران جایگاه ممتازی خواهد بود.
کد مطلب: 448018