تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸
 

تفاوت حوادث تروریستی در مشهد و ایذه برای جناب عارف!

Share/Save/Bookmark
تفاوت حوادث تروریستی در مشهد و ایذه برای جناب عارف!
 
از نظر آقای عارف، شهادت ۲ نیروی حافظ امنیت مردم در مشهد بر اثر حمله با سلاح سرد؛ عملیات تروریستی نبوده و گویا از نظر عارف اساسا تسلیت برای شهادت ۲ بسیجی مظلوم مشهدی ضروری هم نبوده!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدرضا عارف، از چهره‌های ستادی جریان اصلاحات اخیراً پیامی را به بهانه حوادث تروریستی صورت گرفته صرفا در ایذه و اصفهان(!) منتشر کرد و نوشت:
"وقوع حادثه تروریستی در شهرهای ایذه و اصفهان که منجر به شهادت جمعی از هموطنانمان شد نشان از این دارد جریان مرموزی می خواهد مطالبات مردم را که بعضا در قالب برخی تجمعات اعتراضی مطرح می‌شود به سمت و سوی انحرافی و رفتارهای خشن سوق دهد. به همین دلیل می‌طلبد مردم فهیم ایران بویژه جوانان عزیز ضمن پیگیری مطالبات خود هوشیاری خود را در برابر این جریان مرموز و تحرکات ایذایی آنها حفظ کنند و نگذارند خشونت طلبان میدان‌دار شوند."
به گزارش ایلنا، در پیام عارف همچنین آمده است: امیدوارم رویکرد نهادهای مدافع امنیت کشورهم به جای محدودیت برای گروه های مرجع پیشگیری از وقوع چنین حوادث تلخ باشد.[www.ilna.ir/fa/tiny/news-1299372]
******** نقد و تحلیل **********
*جالب است که از نظر آقای عارف شهادت ۲ نیروی حافظ امنیت مردم در مشهد بر اثر حمله با سلاح سرد؛ عملیات تروریستی نبوده و گویا از نظر عارف اساسا تسلیت برای شهادت ۲ بسیجی مظلوم مشهدی ضروری هم نبوده!
عارف همچنین به‌گونه‌ای اغتشاشات ۶۰ روزه اخیر را آنالیز می‌کند که انگار صرفا با چند حادثه تروریستی زمینه رفتارهای خشن ایجاد شده و پدیده‌هایی مثل به شهادت رساندن گروهی آرمان علی‌وردی با "قتل صبر"، شعارهای رکیک دانشجویان فحاش شریف، آتش زدن مغازه‌های مردم و زیر گرفتن مأموران انتظامی با خودرو؛ هیچیک نشانی از خشونت نداشته است.
در بخش آخر پیام عارف نیز شاهدیم که او با طعنه به نیروهای امنیتی از این می گوید که سراغ محدودیت برای گروه‌های مرجع نروید و اگر می‌توانید از این حوادث پیشگیری کنید!
معنی این کنایه این است که از فیلتر و مجوز ندادن به اعتراض اوباش، تأیید نکردن نامزدهای مسئله‌دار در انتخابات و بازداشت لیدرهای آشوب دست بردارید و به کارتان برسید.
کنایه‌ای که ما تبلور ساده‌لوحی موجود در آن را به قضاوت مخاطبان محترم می‌گذاریم...

 
کد مطلب: 447955