تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۲
 

المیادین: توطئه جاری علیه ایران، وارد آخرین اما خطرناک‌ترین مرحله شده

Share/Save/Bookmark
المیادین: توطئه جاری علیه ایران، وارد آخرین اما خطرناک‌ترین مرحله شده
 
شبکه المیادین یک روز پس از ورود طرح آشوب‌ در ایران به فاز حملات مسلحانه تروریستی تأکید کرد، آیا اتفاق خوزستان و اصفهان آخرین و خطرناک‌ترین بخش توطئه علیه ایران است؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شبکه خبری المیادین لبنان، در ادامه پوشش تحلیلی خود از اتفاقات جاری در ایران برای افکار عمومی منطقه، تأکید کرد که با توجه به اتفاقات خوزستان و اصفهان، شاید این اتفاقات، آخرین و خطرناک‌ترین بخش مرحله آشوب در ایران باشد. 

آخرین اما خطرناک‌ترین مرحله
ملحم ریا کارشناس مسائل منطقه و مدیر دفتر المیادین در تهران در این ویژه‌برنامه گفت، «به نظر من آنچه دیشب [در خوزستان و اصفهان] رخ داد، آخرین مرحله از این توطئه علیه ایران است و همچنین خطرناک‌ترین مرحله». 
مجری المیادین از علت این مسئله پرسید و ملحم ریا توضیح داد: «بعد از آنکه این توطئه آغاز شد و مراحل متعددی از آن اجرایی شد و البته هیچ یک از این مراحل به نتیجه نرسید، امروز اغتشاشگران  و آشوب‌طلبان و حامیان آنها در داخل و خارج از ایران کاملا منزوی شده‌اند. چرا؟ چون آنها قصد داشتند افکار عمومی را علیه نظام جمهوری اسلامی تحریک کنند و بشورانند ولی شکست خوردند. دلیل این شکست هم حضور میلیونی مردم ایران در چند راهپیمایی بزرگ در حمایت از نظام و رد فتنه‌انگیزی و اغتشاشات و نپیوستن مردم به آشوب‌های خیابانی است».
ریا افزود: امروز خیلی روشن و واضح است که اغتشاشگران و آشوب‌طلبان و حامیان آنها در داخل و خارج ایران، نزد ملت ایران کاملا منزوی شده‌اند. و حتی این اقداماتی که انجام می‌دهند نه تنها از اخلاق مردم ایران نیست بلکه نوعی تنفر نیز نزد مردم و افکار عمومی ایجاد کرده است. این حجم تخریب و خشونت وحشیانه‌ای که برخی عناصر و رسانه‌ای آنان - چه رسانه‌های فارسی زبان چه رسانه‌های وابسته به کشورهای اروپایی و غربی- اعمال می‌کنند، ایجاد تنفر کرده است». 
به گفته مدیر شبکه المیادین در تهران، «لذا همه آنچه در این دو ماه رخ داد و با موضوع حجاب شروع شد و به اختلاف‌افکنی‌های قومیتی رسید و تا امروز [که به اقدام مسلحانه رسیده] همه این مراحل به بن بست رسیده است. الان خطرناک‌ترین مرحله آغاز شده. چرا خطرناک‌تر؟ چون در این مرحله از گروه‌های تروریستی و تکفیری به عنوان اهرم فشار علیه ایران دارد استفاده می‌شود. بعد از حادثه شیراز، دیشب حادثه خوزستان در ایذه و بعدش در اصفهان. طرح هم این است، شلیک به مردم و نیروهای امنیتی و حتی به کودکان به طرزی وحشیانه». 

 ایجاد هرج‌ومرج سراسری در ایران شکست خورد
ریا گفت: هدف اصلی این اقدامات، ایجاد هرج‌ومرج سراسری در کل ایران است. اما این اتفاق، به چند چیز اشاره دارد: اول، طرح آشوب علیه ایران که از دو ماه پیش آغاز شده، شکست خورد. هدف این طرح ناامن کردن کل ایران و از بین بردن انسجام ملی در ایران و جذب افکار عمومی به حمایت از اغتشاشات بود. دوم اینکه وحدت داخلی مردم و درایت سران ایران دربرخورد با این طرح، نیز آشکار شد. در ادامه هم هسته‌ها و عوامل زیادی از این توطئه کشف و بازداشت شدند که این امر به نوبه خود نقشی مهم در خنثی‌سازی این طرح علیه ایران داشت و سبب شد که به بن بست برسد.  
ریا در پایان تأکید کرد، اینکه دشمنان ایران اکنون به سراغ گروه‌های تروریستی رفته و دست به این اقدامات می‌زنند نه تنها نشان دهنده شکست طرح آنان است، بلکه نشان ‌دهنده ناامیدی آنان از همراه کردن مردم با خود و شوراندن آنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

اهرم فشاری جز کشتار مردم برای دشمن، نمانده
همچنین محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در دیگر ویژه‌برنامه المیادین در خصوص حملات تروریستی در خوزستان و اصفهان گفت، «اینها به بن بست رسیده و نه تنها راهکار نظامی، بلکه تحریم‌های اقتصادی‌شان هم به نتیجه‌ای که میخواستند، نرسیده لذا الان احساس عجز و ناتوانی می‌کنند».
حجت الاسلام محمودی تاکید کرد، «لذا به اقداماتی مثل کشتار مردم روی آورده‌اند. آنها الان هیچ اهرم فشار دیگری جز کشتار مردم برایشان نمانده. آنها با مشتی از اشخاصی که برای چند دلار دست به هر کاری مثل کشتار بیگناهان، آتش‌زدن مساجد و اموال عمومی و خصوصی می‌زنند، به مقابله با مردم روی آورده و جنگی ترکیبی را پیش می‌برند». او گفت، گمراه کردن افکار عمومی از طریق رسانه‌هایی از جانب انگلیس و عربستان سعودی، اوج پستی و حقارت کسانی است که برای تخریب افکار عمومی تلاش میکنند.

 
 
کد مطلب: 447927