تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲
 

روزنامه اصلاح طلب یا شعبه بی‌بی‌سی و اینترنشنال؟

Share/Save/Bookmark
روزنامه اصلاح طلب یا شعبه بی‌بی‌سی و اینترنشنال؟
 
روزنامه شرق، یکی از نشریاتی است که خبرنگار آن به‌خاطر همکاری با رسانه‌های لندنی و کمک به اغتشاشات بازداشت شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تحریف واقعیات شرارت‌های اخیر از سوی برخی روزنامه‌های زنجیره‌ای، هیچ تردیدی در اینکه آنها با رسانه‌های بدنام وابسته به رژیم‌های صهیونیستی و سعودی همکاری می‌کنند، باقی نگذاشته است.
 
روزنامه شرق، یکی از نشریاتی است که خبرنگار آن به‌خاطر همکاری با رسانه‌های لندنی و کمک به اغتشاشات بازداشت شده است.

رسانه‌های لندنی مانند بی‌بی‌سی، ایران اینترنشنال و همچنین رسانه‌های فارسی‌زبان آمریکایی، برای روزهای پایانی آخر هفته گذشته فراخوان داده و همزمان به اشرار ماموریت داده شده بود تا با ارعاب و تهدید و پرتاب کوکتل‌مولوتف و شکستن شیشه مغازه‌ها و...، کسبه و بازاریان را مجبور به بستن مغازه‌ها کنند تا آن رسانه‌ها بتوانند ولو با زور تهدید و ارعاب،‌ «اعتصاب» را بازنمایی کنند.

البته طراحان سناریوی اعتصاب سراسری، همچنان که در زمینه پروژه اعتراضات سراسری، از سوی مردم تحقیر شدند، در موضوع اعتصاب هم انگشت‌نما شدند و به همین دلیل، مزدوران میدانی آنها مرتکب چند جنایت و تخریب در شهرهای مختلف شدند. حال عنایت کنید که روزنامه بدسابقه شرق در توصیف ماجرا می‌نویسد: «اعتراضات وارد سومین ماه خود شده است. سه روز پایانی هفته گذشته، اعتراض‌ها از تهران و ماجرای بازار آهن گرفته تا بوکان، ایذه، اصفهان و... تصاویری که از درگیری‌ها و اعتراض‌ها منتشر شده است. از اوج‌گیری خشونت‌ها خبر می‌دهد. در حالی که همه‌جا و تقریبا از سوی همه طرف‌ها سخن از شنیدن صدای معترضان و دعوت به گفت‌وگو است، در عمل برخی از طرفین جزو قربانیان این خشونت‌ها بود‌ه‌اند.

«اعتراضات» وارد سومین ماه شده؟ اقدام مسلحانه و ارعاب و تهدید کسبه، آتش‌افروزی، تخریب اموال مردم، شکستن شیشه مغازه‌ها و... اعتراضات بود؟ و اینکه به مردم و مغازه‌داران رحم نکردند، معترض بودند و باید با آنها گفت‌وگو کرد و صدای‌شان را شنید؟ یادآور می‌شود رویکرد خباثت‌آلود مشابه روزنامه شرق، از سوی برخی روزنامه‌های اجاره‌ای دیگر مانند اعتماد، سازندگی و هم‌میهن در پیش گرفته شده و همین امر نشان می‌دهد که این نقش‌آفرینی، از سوی اتاق فرمان مشترکی ابلاغ می‌شود.
کد مطلب: 447885