تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴
 

شهادت نوجوان فلسطینی در کرانه باختری؛ از ابتدای 2022 تاکنون 174 نفر شهید شدند

Share/Save/Bookmark
شهادت نوجوان فلسطینی در کرانه باختری؛ از ابتدای 2022 تاکنون 174 نفر شهید شدند
 
وزارت بهداشت فلسطین از شهادت یک نوجوان فلسطینی خبر داد و اعلام کرد، از ابتدای سال جاری 174 نفر در فلسطین به شهادت رسیده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: صبح امروز (پنجشنبه) وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، «محمد فادی نوری» (۱۶ ساله) که ماه گذشته در کرانه باختری هدف تیر نظامیان صهیونیست قرار گرفته بود، به شهادت رسید.

بر اساس گزارش «عرب ۴۸»، وی از ناحیه شکم هدف تیر قرار گرفته بود و این چند هفته در بیمارستان تحت درمان بود.

در ادامه بیانیه وزارت بهداشت فلسطین آمده است، از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۲۲) ۱۷۴ نفر (۱۲۳ در کرانه باختری و ۵۱ در غزه) به شهادت رسیده‌‌اند که ۴۱ نفر آنها کودک هستند.

در همین رابطه، «لوسیا المی» (Lucia Elmi) هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اراضی اشغالی از افزایش اقدامات خشونت‌آمیز و محدودیت‌های اعمال شده در خصوص عبور و مرور در کرانه باختری از جمله قدس شرقی ابراز نگرانی کرد.

‌بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، وی گفت، در سال ۲۰۲۲، دستکم ۱۰۵ فلسطینی از جمله ۲۶ کودک به دست نیروهای اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند بنابراین ۲۰۲۲، خونبارترین سال از سال ۲۰۰۶ تا کنون بوده است؛ میانگین ماهیانه قربانیان فلسطینی در مقایسه با سال گذشته میلادی ۵۷ درصد افزایش داشته است.

خانم المی در ادامه تعداد صهیونیست‌ها یا خارجی‌های کشته شده در کرانه باختری طی سال ۲۰۲۲ را ۱۷ نفر اعلام کرد.

وی سپس تصریح کرد، تنها از ابتدای اکتبر امسال ۱۵ فلسطینی از جمله ۶ کودک به دست نیروهای رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس کشته شده‌اند و به نظر نمی‌رسد که قربانیان، تهدیدی ملموس بوده‌اند.

خانم المی در ادامه به محدودیت‌هایی که رژیم صهیونیستی در خصوص رفت و آمده در شعفاط، قدس شرقی و نابلس اعمال کرده، اشاره کرد و گفت، این اقدامات، دسترسی بسیاری را به مراقبت‌های آموزشی، بهداشتی و معیشتی محدود کرده است.

کد مطلب: 447278