تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸
 

دین مردم به گشت ارشاد مربوط نیست آقای کواکبیان!

Share/Save/Bookmark
دین مردم به گشت ارشاد مربوط نیست آقای کواکبیان!
 
گشت ارشاد قرار نیست دینداری مردم را تضمین کند بلکه وظیفه دارد در فرایندی عقلانی، بعنوان ابزار اجرای تصمیم حکومت اسلامی برای تعظیم شعائر الهی عمل کند و مانع ترویج بی حجابی در جامعه شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مصطفی کواکبیان، فعال اصلاح طلب و دبیر حزب مردمسالاری طی اظهاراتی که ایسنا آنها را منتشر کرد، گفته است:
"این‌که امام هشتم را امام رضا (ع) نامیدند به خاطر آن بود که مردم از ایشان راضی بودند. پس جلب رضایت مردم بسیار مهم است و با زور و بگیر و ببند و امثال گشت ارشاد نمی‌توانیم دینداری مردم را تضمین و مشکلات را حل کنیم. "[isna.ir/xdMvqN]
******************** نقد و تحلیل **********************

*گشت ارشاد قرار نیست دینداری مردم را تضمین کند بلکه وظیفه دارد در فرایندی عقلانی، بعنوان ابزار اجرای تصمیم حکومت اسلامی برای تعظیم شعائر الهی عمل کند و مانع ترویج بی حجابی در جامعه شود.
اینکه مردم در چاردیواری های خانه خود چه دینی دارند یا به کدامین اعتقاد عمل می کنند هیچ ربطی به نیروهای اجرایی حکومت اسلامی یا غیر اسلامی ندارد.
ایضا حتی افراد بی دین و یا پیروان ادیان غیر از اسلام نیز موظف‌اند اگر در اراضی حکومت اسلامی زیست می کنند؛ رعایت حجاب را داشته باشند زیرا کشف‌حجاب در نظام جمهوری اسلامی ایران "جرم مشهود" است.
در واقع آقای کواکبیان و دوستان ایشان نه به وظایف یک حکومت اسلامی آشنا هستند و نه الزام عقلانیت حکومتی برای تنظیم ساختار اجتماعی رفتارهای علنی را خوب درک کرده اند!
در بحث حضرت ثامن الائمه(ع) و لقب "رضا" هم بر اساس آنچه از روایات به ما رسیده است؛ از دلایلی که آن امام همام را رضا نامیده اند این است که دوست و دشمن از آن حضرت بدی ندیده بودند. اما این هرگز به این معنی نبوده و نیست که آن حضرت اهل تنازل از شعائر الهی بودند و یا اگر حکومتی تشکیل می دادند حکم بی پوششی را امضا می کردند!
 
کد مطلب: 446979