تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵
 

درباره فرماندهان کت و شلواری اغتشاشات

Share/Save/Bookmark
درباره فرماندهان کت و شلواری اغتشاشات
 
حکمرانی خوب یا همان "حکمرانی اسلامی" در عمل به معنی عقلانیت و التزام به همه شئون عقلانیت است و هرکس که فاقد این فهم اصولی است اصولا نمی تواند درباره حکمرانی خوب سخن درستی داشته باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: فردی به نام مهدی حجتی، تحت عنوان وکیل دادگستری اخیراً در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون وقایع اخیر و گشت ارشاد اظهار کرده است: "مردم از حضور گشت‌های ارشاد در کوچه و خیابان دچار احساس ناامنی برای خویش و فرزندانشان می‌شوند. اصرار بر تداوم آن غیر منطقی و نتیجتاً منجر به رویارویی پلیس با مردم و بیشتر شدن شکاف بین ملت و حکومت می‌شود و با مؤلفه‌های حکمرانی مطلوب در تعارض قرار می‌گیرد که باید از این اقدامات پرهیز کرد! "[https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-1281690]
*ما این قضاوت را بر عهده مردم و مخاطبان محترم می گذاریم که حضور نیروی پلیس و گشت ارشاد در کوچه و خیابان موجب احساس ناامنی مردم متدین ایران است یا موجب احساس ناامنی برای افراد بی قید و هنجار شکن؟
مسئله دیگری که باید به آن پرداخت انجام عملیات پشتیبانی و آتش تهیه برای اغتشاشات خیابانی اخیر از سوی عده ای کت و شلواری و افراد پشت میز نشین است که در ظاهر امر، نقاب و چوب و سنگ ندارند اما عملا به مثابه فرماندهان اغتشاش، مشغول اجرای آتش تهیه برای آشوبگران هستند و در قالب فعال سیاسی و وکیل و حزب و کنشگر رسانه‌ای قصد دارند با وادار کردن نظام اسلامی و نیروی انتظامی به عقب نشینی از رفتارهای عقلانی حاکمیتی؛ شکست نظام در پی اغتشاشات اخیر را رقم بزنند.
در بحث حکمرانی مطلوب نیز باید دانست که حکمرانی مطلوب یک مسئله سیّال و مطابق پسند افراد خاص و مسئله‌دار نیست که شاهدیم برخی افرادی که می خواهند به مطامع خود برسند؛ برچسب "حکمرانی خوب" را بر بالای سخنان خود الصاق می کنند!
بلکه حکمرانی خوب یا همان "حکمرانی اسلامی" در عمل به معنی عقلانیت و التزام به همه شئون عقلانیت است و هرکس که از این فهم اصولی بری است اصولا نمی تواند درباره حکمرانی خوب سخن درستی داشته باشد.

 
کد مطلب: 446978