قیام تهرانی‌ها علیه آشوب و اغتشاش میلیونی شد

اجتماع بزرگ امت رسول‌الله در میدان انقلاب

عظمت جمعیت همه را شگفت‌زده کرد

4 مهر 1401 ساعت 13:55

اجتماع بزرگ امت رسول‌الله(ص) علیه اغتشاش‌گران و آشوب‌گران روزهای گذشته، در میدان انقلاب با حضور گسترده مردم برگزار شد.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اجتماع بزرگ «امت رسول الله (ص)» با حضور پرشور اقشار مختلف مردم انقلابی، هیئات عزاداری و قاریان قرآن در حمایت از مسجد، قرآن و پرچم مقدس ایران آغاز و هزاران پرچم جمهوری اسلامی ایران در میدان انقلاب به اهتزاز در آمد.


بر اساس اطلاع رسانی‌های صورت گرفته قرار بود این تجمع رأس ساعت ۱۶ از میدان امام حسین (ع) در محکومیت هنجارشکنان، اغتشاش‌گران و بی‌حرمتی‌های صورت گرفته به ساحت مقدس قرآن و مسجد و پرچم جمهوری اسلامی ایران آغاز شود اما پیش از آغاز مراسم هیئات مذهبی و گروه‌های مردمی در میدان امام حسین تجمع کرده و سپس به سمت میدان انقلاب حرکت کردند.

روز قبل، بسیاری از نهادهای قرآنی و دینی با محکومیت اقدامات اغتشاشگران مردم را به حضور گسترده در این اجتماع فراخوانده بودند.
 همه آمده اند…
به گزارش مهر، در این اجتماع حضور نسل‌های مختلف انقلاب از نوزادی که در آغوش مادر است تا پیرمردی که می‌گوید از ابتدای انقلاب تا امروز در همه راهپیمایی‌ها و اجتماعاتی که در راستای دفاع از انقلاب و نظام بوده شرکت کرده است قابل توجه است. همچنین حضور خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان اسلام در این اجتماع دیده می‌شود.

مردم مؤمن و متعهد تهران با لباس مشکلی عزا که در سالروز وفات پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) بر تن داشتند برای دفاع از مقدسات اسلام و آرمان‌های انقلاب آمدند تا با نمایش وحدت، اقتدار و همدلی پاسخی دندان‌شکن به اغتشاشات خیابانی چند روز گذشته بدهند.

مردم تهران همچون ۹ دی سال ۸۸ آمدند تا بساط فتنه و توطئه گری دشمنان را جمع کنند.

حضور گسترده مردم در اجتماع «امت رسول الله (ص)» نشان از آشکار بودن دست دشمنان و سو استفاده منافقان و رسانه‌های غربی از موضوع مرگ مرحوم مهسا امینی در ایجاد فتنه و ناامن ساختن کشور دارد چرا که آتش زدن قرآن کریم، آتش کشیدن مسجد، پاره کردن پرچم جمهوری اسلامی و کشتن چندین نفر از هموطنان در مناطق مختلف کشور همه توطئه‌هایی است که از سوی رسانه‌های دست‌نشانده استکباری و ملحد، جنایتکار و سلطنت‌طلب هدایت و بر آتش فتنه دمیده می‌شود.
 

 
شعار «مرگ بر منافق فتنه ‎گر»، «این همه لشکر آمد به عشق رهبر آمده»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود خبیث»، «ما همه با هم هستیم، مطیع رهبر هستیم» و همچنین دست نویس هایی چون «سرم میره ولی چادرم نمیره» و «امنیت و آرامش مدیون مجاهدت نیروی انتظامی» «آتش به اختیاریم از فتنه گر بیزاریم», «فتنه اغتشاشات زیر سر آمریکاست», «اهانت به قرآن رسم منافقین است»، «ایران پر از شهیده فتنه جواب نمیده», «از فتنه گر بیزاریم کشور رو دوست داریم», «کوه اراده هستیم آمریکا را شکستیم»، توسط نوجوان دهه هشتادی آقای حیدری و مردم حاضر در تجمع سر داده شد.
 
 
از دیگر برنامه‌های اجرا شده، قرائت شعر «آفتاب انقلاب» توسط شاعر آن، رضا احمدی بود. همچنین احمد بابایی شاعر انقلابی کشورمان به اجرای دکلمه خوانی پرداخت.
 
در ساعت ۱۶:۳۰ عصر است جمعیت از چهار مسیر کارگر شمالی، کارگر جنوبی، خیابان آزادی و خیابان انقلاب با شعار «الله اکبر» و «لبیک یا حسین» و «لبیک یا حسن» و «لبیک یا رسول الله» به خیل عظیم جمعیت حاضر در حال پیوستن هستند.
 
لازم به ذکر است مردم تهران با در دست دادن شاخه‌های گل و اهدای آنها به نیروی انتظامی از ایثار و زحمات آن دلاور مردان قدردانی کردند.
 
در این تجمع بزرگ علاوه بر مسئولان و اقشار مختلف مردم، مسجدی‌ها و هیأتی ها حضور چشمگیر دارند. یکی از شرکت کنندگان در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح کرد: حجاب یک قانون شرعی و رسمی است، نباید با صدور بیانیه، و آشوب و اغتشاش و قانون‌شکنی با قانون مقابله کرد.
 

 
وی افزود: اگر احیاناً قانون، بد اجرا شده باشد، باید روش را اصلاح کرد و اصل قانون را نباید زیر سوال برد بر همین اساس لازم است مردم هوشیار باشند و اجازه ندهند معاندان و دشمنان با سو استفاده قرار دادن مطالبات مردمی امنیت کشور را مخدوش کنند. اقدام اغتشاشگران اعتراض نیست بلکه آسیب رساندن به امنیت کشور است و ملت ایران این اقدام را محکوم می‌کنند.
 
این شرکت کننده ادامه داد: همه اقشار مختلف جامعه که دغدغه نسل جوانان را دارند باید این نسل را نسبت به دسیسه‌های دشمنان آگاه سازند تا تبدیل به ابزاری در دست دشمنان ملت نشوند. نوجوانان و جوانان ما باید بدانند برای حفظ انقلاب اسلامی ایران، هزاران شهید گلگون کفن جان خود را فدا کرده تا استقلال و عظمت ایران اسلامی حفظ شود. امروز فضای مجازی وجدان و بصیرت مردم ایران را هدف قرار داده است از این رو برای در امان ماندن از دسیسه‌های دشمنان در این عرصه پرخطر لازم است مردم هوشیاری خود را حفظ کنند.
 
مردم در این اجتماع خواستار مقابله دستگاه قضائی با کسانی شد که قرآن و مسجد را آتش زدند و دست خود را به خون هموطنان آغشته کردند.
 
همچنین بر اساس اعلام قبلی موکب داران و زائرین اربعین حسینی در تجمع امت رسول الله (ص)، در محکومیت اغتشاشگران در سراسر کشور حضور خواهند داشت.
 
گفتنی است مجری برنامه با اشاره به سخنان همسر شهید حسین تقی پور که در روزهای اخیر به فیض شهادت نائل شده بود گفت: همسر این شهید والا مقام تاکید دارد افتخارش آن است که همسر شهیدی است که در راه دفاع از قرآن و اسلام و حجاب به شهادت رسیده است.
 
 
حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه در اجتماع امت رسول‌الله(ص)
 
بر اساس مشاهدات خبرنگاران تسنیم، جمعیت حاضر در راهپیمایی تهران از ابتدای میدان امام حسین تا میدان آزادی در حال انجام است و همچنین تمام خیابان های فرعی شمالی و جنوبی منتهی به خیابان انقلاب مملو از راهپیمایان است.
  
همچنین سردار اشتری فرمانده فراجا با حضور در راهپیمایی امروز؛ مورد استقبال گسترده مردم تهران قرار گرفت.
 
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام علی‌اکبری امام جمعه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: : ما استکبار جهانی را مسبب اصلی می‌دانیم و به موقع انتقام همه این نامردی ها را می‌گیریم. پیاده نظام از منافقین کوردل تا ضدانقلاب مزدور تا گروهک‌ها اینها را به تیغ انتقام می‌سپاریم و امیدواریم با دست قدرت نیروهای امنیتی و انتظامی و با تدبیر دستگاه قضایی به اشد مجازات برسند. 

در پایان مراسم، با مداحی مداحان اهل‌بیت پیکر شهید امنیت حسین تقی‌پور بر روی دست‌های ملت عزادار ایران تشییع شد. 


 
قطعنامه اجتماع بزرگ امت رسول الله
در بخشی از این مراسم بیانیه و قطعنامه اجتماع بزرگ امت رسول الله «ص» توسط حجت الاسلام سید محسن محمودی قرائت شد در بخشی از این بیانیه اقدامات آشوب طلبانه و مذبوحانه محکوم و از قوه قضائیه خواسته شد تا با تروریست‌های اجاره‌ای که امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازند برخورد قاطعانه و عبرت انگیز انجام دهند. متن بیانیه سراسری این اجتماع در پنج بند قرائت شد؛ بیانیه‌ای که در آن از دستگاه‌های مسئول و قوه قضائیه خواسته شد تا هنجارشکنان و متعرضان به اموال عمومی و نوامیس مردم، شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان در فضای مجازی و حقیقی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند شناسایی، و با آنان قاطعانه برخورد عبرت‌آموز نمایند.
 
متن کامل بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ
السلام علیک یا رسول الله، السلام علی اولادک و علی اصحابک
در شرایطی که نظام اسلامی در اوج اقتدار و ملت بزرگ و سرافراز ایران در اوج عزت قرار داشته و با همت و تلاش‌های مجدّانه دولت مردمی و دستگاه‌ها در مسائل داخلی و خارجی گشایش‌هایی رخ داده و توطئه‌های دشمن یکی پس از دیگری خنثی شده و مواضع مقتدرانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌اللّه‌العظمی امام خامنه‌ای «مدظله العالی» عزتمندی نظام را به نمایش درآورده و سفر و سخنرانی ریاست محترم جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دستاوردی دیگر برای نظام بوده و مانور عظیم اربعین، وحدت و قدرت ارادتمندان به اهل‌بیت علیهم‌السلام را به نمایش گذاشته و لذت حضور ۲۱ میلیونی زوار اربعین در طریق‌الحسین علیه‌السلام، کام تشنگان معرفت را شیرین کرده بود، متأسفانه طی چند روز گذشته بانیان و صحنه‌گردانان فتنه‌های ۷۸ و ۸۸، معاندین و ضدانقلاب‌های خارج‌نشین و پادوهای داخلی غرب و داعشی‌های وطنی، سازمان‌یافته و آموزش‌دیده با سعی در انحراف افکار عمومی و تحریک افراد و برخی سلبریتی‌های وطن‌فروش، آنهایی که سال‌های سال از رهگذر بیت‌المال، بودجه و صداوسیمای این کشور به نان و نوایی رسیده و شهرت یافته‌اند اما اکنون هم‌نوا با خوانندگان مطرود و منزوی لس‌آنجلسی به‌جای دفاع از پرچم و کشورشان، با لگدپرانی و پنجه‌انداختن بر چهره نظام اسلامی، آتش فتنه را شعله‌ور کرده و سناریوی دیگری از وحشی‌گری‌ها و آشوب‌های خیابانی را با ورود به تجمعات مردمی، به بهانه گشت ارشاد و مستمسک قرار دادن درگذشت یکی از هموطنان با القای روایت‌های کذب و جهت‌دار به افکار عمومی و با نشانه گرفتنِ مقدس‌ترین ارزش‌های اسلامی، آتش زدن و جسارت به ساحت قرآن کریم، مساجد و پرچم ایران، به تخریب اموال و اماکن عمومی، حمله به خودروهای امدادی، ضرب و شتم ناجوانمردانه حافظان نظم و امنیت و سردادن شعارهای ساختارشکنانه دست زدند و بدین‌سان کارنامه ننگین وارثان یزیدیان را سیاه و سیاه‌تر نمودند.

اینک ما شرکت‌کنندگان در این تجمع عظیم تاریخی و در سالروز رحلت رسول مهر و پیامبر رحمت رسول اللّه (صل‌الله علیه و آله و سلم) و شهادت سبط نبی مکرم اسلام، حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، روز عزای عمومی جهان اسلام در ایران اسلامی، به عنوان ام‌القرای جهان اسلام، کانون جوشان عشق و ارادت به پیامبر و اهل بیت مطهر پیامبر، در میدان انقلاب گردهم آمده‌ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت‌بخش و دشمن‌شکن خود؛ با تجدید میثاق با آرمان‌های اصیل انقلاب و امامین انقلاب و شهدای والامقام و ضمن قدردانی و تشکر از بصیرت و درایت، صبوری و خویشتنداری ملت شریف ایران؛ اعلام نفرت و انزجار و برائت از اقدام معدودی فریب خورده و مزدور با فریادهای کوبندۀ شعار «اللّه اکبر خامنه‌ای رهبر» در پایان هر بند از این قطعنامه، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام می‌نمائیم:

۱) ما شرکت‌کنندگان در اجتماع امت محمد (صل‌الله علیه وآله وسلم) حرکات هنجارشکنانه اخیر و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، به آتش کشیدن مساجد و پرچم جمهوری اسلامی ایران و هتک حرمت نسبت به عفاف حجاب بانوان میهن اسلامی و به شهادت رساندن چند تن از مدافعان امنیت، توسط اغتشاشگران و آشوب‌طلبان ضددین و حرمت‌شکنِ ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی را که بیانگر عمق توطئه و فتنه علیه نظام جمهوری اسلامی از سوی دشمنان قسم‌خورده و نظام سلطه و صهیونیسم و ناشی از کینه و قصاوت نسبت به اسلام عزیز و عظمت و بیداری مسلمین می‌باشد را محکوم، و از دستگاه‌های مسئول و قوه قضائیه می‌خواهیم، هنجارشکنان و متعرضان به اموال عمومی و نوامیس مردم، شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان در فضای مجازی و حقیقی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند شناسایی، و با آنان قاطعانه برخورد عبرت‌آموز نمایند.

۲) ملت بصیر، هوشیار و صبور ایران اسلامی، خویشتنداری مأموران و حافظان امنیت مردم و کشور، در برخورد با معترضان در روزهای نخستین ناآرامی‌ها را تحسین، و از مجاهدت‌های نیروهای فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا)، در خط مقدم مبارزه با ناهنجاری‌ها و مقابله با برهم‌زنندگان نظم، امنیت و سلامت جامعه، قدردانی و از خادمان واقعی ملت خواستاریم، با تروریست‌های اجاره‌ای که قصد دارند با حرکات ایذایی و آشوب و بلوا، اقتدار پلیس و آزادی و صلح را به چالش کشیده و نظم و امنیت عمومی را برهم زنند، قاطعانه برخورد نمایند.

۳) امروز با تمام شواهد و قرائن ثابت شده که در پس پرده این جنایات‌های ددمنشانه، سرویس‌های جاسوسی بیگانه و مرتبطان با برخی سفارتخانه‌ها حضور داشته و برخی افراد ساده‌لوح، فریب تبلیغات دروغین آنها را خورده‌اند. ما از این اجتماع بزرگ امت رسول اللّه (صلی‌اللّه علیه وآله وسلم) به سران سلطه و استکبار جهانی و نفوذی‌ها و مزدورانِ سرسپرده آنان، قویاً اعلام می‌کنیم اگر دست از جنایات بیشرمانه خود برندارید، باید منتظر پاسخ قاطعانه و مشت محکم مردم صبور، انقلابی و شجاع و نظام مقتدر اسلامی باشید.

۴) فضای مجازی یله و رها به مسلخ فکر، ایمان و اخلاق جمعی از جوانان این مرز و بوم بدل شده، با انتقاد از کوتاهی‌های گذشته در ساماندهی فضای مجازی و عدم توجه به هشدارهای رهبری معظم انقلاب در این رابطه از مسئولان امر می‌خواهیم جهت ساماندهی فضای مجازی و ارتقای سطح سواد رسانه‌ای تصمیم قاطع و عاجل اتخاذ کرده و هیچ‌گونه کوتاهی در این رابطه پذیرفتنی نیست.

۵) جبهه مشترک کفر و نفاق و الحاد، نقطه قوت نظام اسلامی و رکن رکین انقلاب یعنی اصل مترقی ولایت فقیه را هدف قرار داده‌اند. امروز آمده‌ایم از روح مطهر پیامبر رحمت و کریم اهل‌بیت و امام رئوف، استمداد طلبیده و با ارواح مطهر امام و شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم و حریم و امنیت، تجدید میثاق نموده و ضمن درخواست از دولتمردان برای خدمت هرچه بیشتر و رفع مشکلات مردم اعلام می‌کنیم که ملت بزرگ ایران خاصه جوانان و نوجوانان این کشور در گام دوم انقلاب در رکاب ولایت سربازی خواهد کرد و به لطف الهی، پرچم این نظام و انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن خواهد سپرد و هرگز در این مسیر کوتاهی نخواهد کرد.

وَ لَسْنَا نُرْعِدُ حَتَّی نُوقِعَ، وَ لَا نُسِیلُ حَتَّی نُمْطِرَ

ما خروش برنمی‌داریم مگر آنکه دست به عمل می‌زنیم و نمی‌باریم مگر آنکه سیل جاری می‌کنیم.
و السلام علیکم و رحمة اللّه و برکاته
 


کد مطلب: 446932

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/446932/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir