تاریخ انتشار : شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱
 

امیرعبداللهیان: حکم دادگاه سوئد برای حمید نوری فاقد هرگونه صلاحیت قانونی است

Share/Save/Bookmark
امیرعبداللهیان: حکم دادگاه سوئد برای حمید نوری فاقد هرگونه صلاحیت قانونی است
 
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای سوئدی خود درباره حکم صادره علیه حمید نوری گفت: نباید اجازه داد طرفی ثالث در راستای منافع گروهی و یا سیاسی خود بر روابط تاریخی و عمیق دو‌کشور تاثیر سوء بگذارند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز جمعه با خانم "آن لینده"، وزیر امور خارجه سوئد در نیویورک ملاقات و درباره مسائل مهم دوجانبه و موضوعات کنسولی فیمابین تبادل نظر کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در این ملاقات ابراز امیدواری کرد، روابط دیرینه دو کشور با تلاش‌های متقابل شاهد توسعه بیش از پیش در زمینه‌های گوناگون باشد.
امیرعبداللهیان حکم صادره از سوی دادگاه سوئد برای آقای حمید نوری را فاقد هرگونه وجاهت و صلاحیت قانونی دانست و اظهار داشت: نباید اجازه داد طرفی ثالث در راستای منافع گروهی و یا سیاسی خود بر روابط تاریخی و عمیق دو‌کشور تاثیر سوء بگذارند.
خانم آن لینده وزیر امور خارجه سوئد در این دیدار با اشاره به وجود روح قانون و رویه‌های مستقل صدور حکم در میان دستگاه‌های قضایی کشورهای مختلف، اظهار داشت، استمرار مشورت میان وزرای خارجه در این زمینه به درک مشترک از موضوعات کنسولی از جمله تجدید نظر در برخی پرونده‌ها کمک خواهد کرد.
طرفین بر تداوم مشورت‌های سیاسی بین دو کشور در سطوح مختلف تاکید کردند.
در این دیدار موضوعات دوجانبه و زمینه‌های همکاری مشترک مورد تبادل نظر قرار گرفت.
کد مطلب: 446899