تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸
 

بیش فعالی روزنامه شرق در تأمین خوراک برای BBC و سعودی اینترنشنال

Share/Save/Bookmark
بیش فعالی روزنامه شرق در تأمین خوراک برای BBC و سعودی اینترنشنال
 
برخی رسانه‌های به ظاهر اصلاح طلب رسماً به نیروی داخلی جریان معاند و برانداز بدل شده‌اند. این رسانه‌ها در بزنگاه‌هایی همچون روزهای اخیر با پیوستن به کارزار رسانه‌ای دشمن، تقلا می‌کنند تا در تأمین خوراک رسانه‌ای جریان معاند، از یکدیگر سبقت بگیرند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: با بررسی اخبار روزهای اخیر می‌بینیم که روزنامه شرق با انتشار اخبار دروغ، ضمن تحریک و تشویش اذهان عمومی، رسانه‌های سعودی-انگلیسی-اسرائیلی را نیز به وجد آورده است.


 
روزنامه شرق در روزهای اخیر حداقل ۳ خبر دروغ را منتشر کرده است. این اخبار جعلی هر ۳ به شدت تحریک آمیز بوده و با استقبال ویژه رسانه‌های ضدانقلاب و دشمنان ملت ایران مواجه شده است.
فیلم جعلی وداع پرسنل بیمارستان با پیکر مهسا امینی، خبر دروغ برگزاری غیرحضوری کلاس‌های دانشگاه تهران و خبر دروغ قطع پیامک با مضمون مهسا امینی تنها چند مورد از دروغ پردازی‌های روزهای اخیر روزنامه شرق است.

 
گویا این رویکرد غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی به یک روند در برخی رسانه‌های به ظاهر اصلاح طلب بدل شده است. چه آنکه روزنامه شرق چندی پیش و پس از وقوع سیل در امامزاده داوود، در گزارشی مدعی شد که 200 جسد در زیر آوار مدفون است و بوی تعفن تمام منطقه را فراگرفته است.
پس از آنکه این خبر جعلی به صورت فله‌ای و انبوه توسط رسانه‌های سعودی-انگلیسی- اسرائیلی و پادوهای رسانه‌ای آمریکا بازنشر شد، روزنامه شرق تازه یادش آمد که یک صفر اضافی منتشر کرده و ۲۰ جسد در زیر آوار است. البته بعد از آن مشخص شد که تعداد پیکرها تنها ۲ نفر بوده و این روزنامه با دروغ پردازی، تعداد اجساد را ۱۰۰ برابر توصیف کرده بود!
کد مطلب: 446857