تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳
 

انفجار در انبار تسلیحاتی آمریکا در سوریه

Share/Save/Bookmark
انفجار در انبار تسلیحاتی آمریکا در سوریه
 
پس از گزارش رسانه‌ها درباره حمله راکتی به پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق سوریه، منابع خبری گزارش دادند که در انبارهای تسلیحاتی آمریکا در شمال شرق سوریه نیز چند انفجار به وقوع پیوسته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:منابع خبری گزارش دادند که همزمان با تمرین نیروهای آمریکایی و شبه‌نظامیان وابسته به آن‌ها در سوریه، در یکی از بزرگترین پایگاه‌های آمریکا در شمال شرق سوریه چند انفجار به وقوع پیوسته است.
خبرنگار «اسپوتنیک» در سوریه، در واپسین ساعات شامگاه سه‌شنبه به نقل از منابع محلی استان «الحسکه» (شمال شرق سوریه) خبر داد که انفجار‌های شدیدی، بامداد سه‌شنبه، در انبارهای تسلیحاتی اطراف پایگاه آمریکا در شهر الشدادی واقع در جنوب استان الحسکه رخ داده است.
منابع مذکور اضافه کردند که پس از این انفجار که همزمان با تمرین نظامیان آمریکایی در پایگاه مذکور به وقوع پیوست، پرنده‌های نظامی ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش اقدام به شلیک منور کردند.
 خبرگزاری اسپوتنیک در ادامه اشاره کرد هنوز مشخص نشده که آیا انفجارها در نتیجه یک حمله مسلحانه بوده یا در پی یک خطای انسانی هنگام تمرین رخ داده است. از طرف دیگر هنوز جزئیاتی درباره تلفات احتمالی ناشی از این انفجار در دست نیست.
این گزارش در حالی منتشر شده است که رسانه‌ها، روز گذشته، از حمله راکتی به پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق سوریه خبر داده بودند.
ائتلاف آمریکایی، دیروز، ضمن تأیید این خبر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که با چند راکت پایگاه نظامی آمریکا در میدان نفتی العمر واقع در شرق سوریه هدف حمله راکتی قرار گرفته است.
ائتلاف اعلام کرده بود که راکت‌ها به اطراف ناحیه «خضراء» در محدوده میدان نفتی العمر اصابت کرده است.
کد مطلب: 445414