تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲
 

بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟

Share/Save/Bookmark
بانوی مجاهد آذربایجانی: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست؟
 
بانوی مجاهد و الگوی مقاومت زینبی در جمهوری آذربایجان طی سخنانی با انتقاد از ممنوعیت برافراشته شدن پرچم های حسینی در عزاداری‌های خارج از مساجد در جمهوری آذربایجان گفت: این چه عزای حسینی است که پرچم حسینی در آن نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:در واکنش‌های مردمی به ممنوعیت پرچم‌های حسینی در عزاداری‌های خارج از مساجد در جمهوری آذربایجان، سیده شهلا فرج‌آوا، بانوی مجاهد و الگوی مقاومت زینبی در جمهوری آذربایجان تأکید کرد: «این چه عزاداری‌هایی است که هیچ پرچم حسینی در آن دیده نمی‌شود؟»
سیده شهلا فرج‌آوا در سخنانی که از طریق کانال یوتیوبی الرعد منتشر شد گفت: «چرا باید پرچم امام حسین(ع) ما پایین کشیده شده، به جایش پرچم یهود و ترک به اهتزاز درآورده شود؟ ما دو پرچم داریم؛ ابتدا پرچم امام حسین(ع) ما و سپس هم پرچم سه رنگ‌مان.  چرا باید در کنار پرچم ما، پرچم های دیگری به اهتزاز درآیند؟ پرچم اسرائیل چه می‌کند در آذربایجان؟»
این بانوی مجاهد افزود: «اکنون شرایط ترس و واهمه‌ای در آذربایجان ایجاد شده است که مجبور شوی پرچم حسین(ع) را پنهان کنی به اهتزاز درنیاوری و بر بلندا نصب نکنی. در غیر این صورت کتک و حبس و مرگ در انتظارت خواهد بود. پس در این صورت، ما از کدام شهادت می توانیم سخن بگوییم؟ پس، ما چطور به خودمان یاور حسین می‌گوییم؟ پس، حسین(ع) چرا به شهادت رسید؟ مگر بخاطر ما و بخاطر این دین نبود که حسین(ع) به شهادت رسانده شد؟ پس، ما چطور باید امانت امام حسین(ع) را حفظ کنیم؟ آیا با ترس می‌توانیم این امانت را حفظ کنیم؟»
سیده شهلا فرج‌آوا که بخاطر نوشتن "یا حسین" بر روی دیوار منزلش در روستای "بینا" در حومه باکو از ابتدای ماه محرم در محاصره پلیس جمهوی آذربایجان قرار گرفته است، خطاب به اقشار ترسو در جامعه افزوده است: «من می‌دانم که شما ترسو هستید!  کسانی هستند که مانع شما می‌شوند! همان‌طور که وقتی همسایگانم برای یاری من آمدند، همسران و مادران همسرانشان جلوی آنها را گرفتند و به داخل خانه انداختندشان! اما، این را بدانید کسی که پرچم حسین‌(ع) را بلند می.کند، هیچ گاه بازنده نمی‌شود! به من توصیه می‌کنند که از پلیس‌ها خواهش کنم از اینجا بروند. اما، من هیچ گاه از پلیس‌هایی که اینجا را محاصره کرده اند، درخواست نخواهم کرد که از اینجا بروند. من هیچ گاه حرکتی نخواهم کرد که نام امام حسین(ع) را لکه دار کند!»
این بانوی الگوی مقاومت حسینی در جمهوری آذربایجان افزود: «دیروز دیدم که در مراسم‌های عزاداری در جمهوری آذربایجان پرچم های سه رنگ‌مان به اهتزاز درآمده بود. چه خوب! اما پرچم سه رنگ.مان باید در کنار پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز درآید! زیرا سربازان شجاع ما برای  برافراشتن پرچم جمهوری آذربایجان، پرچم امام حسین(ع) را برافراشتند و حرکت کردند. می‌بینم که در مراسم‌های عزاداری درباره شهدایمان مرثیه خوانده می‌شود! اما، بنای شهادت را امام حسین(ع) پایه گذاری کرده است و تمامی شهدا به او می پیوندند. مگر سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) نیست؟ برادران و خواهران عزیزم!  اینها نه فقط امام حسین(ع) را، بلکه بطور کل دین اسلام را می خواهند از بین ببرند.  آنهایی که می‌گویند ما  پیروان گرگ خاکستری هستیم، می‌خواهند دین اسلام را بطور کامل از بین ببرند. اینها نه فقط امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) را بلکه کل اسلام را می خواهند به قتل برسانند. اما موفق به این هدف نخواهند شد! همان‌طور که امام حسین(ع) به همراه خانواده اش خون داد و از جان خود گذشت و در واقعه کربلا نگذاشت دین‌مان از دست برود، ما نیز باید پیرو این مکتب باشیم. هیچ‌گاه نباید بخاطر برافراشتن پرچم امام حسین(ع) بترسیم. زیرا، خداوند به ما قدرت خواهد بخشید!»
سیده شهلا فرج‌آوا خطاب به روشنفکران و روحانیون درباری مجری اوامر کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که مجالس عزای حسینی را از محتوای ظلم ستیزی و آزادگی آموزی تهی می کنند نیز گفت: «سخنان یک مدیر مدرسه را گوش کردم. همان مدیری که ما آینده فرزندانمان را به او سپرده‌ایم! اما، او می‌خواهد آینده فرزندانمان را با بی‌دینی تباه کند. ای روحانیون درباری! از خدا بترسید! چرا  وارد چنین بازی کثیفی شده‌اید؟ چند روز است که ما منتظر صدای اذان هستیم، ولی صدای اذان بلند نمی‌شود!  آیا از خداوند ترس ندارید؟ شما کیستید که می‌خواهید آینده فرزندان ما را تباه کنید؟ اگر ما پیروان امام حسین(ع) هستیم و اگر در رگ های ما خون امام حسین(ع) جریان دارد، بدانید که نخواهید توانست فرزندانمان را دشمن ما تربیت کنید! شما آذربایجانی ها واقعی را نشناخته‌اید! قسم به نام حسین(ع) ، آذربایجانی ها فرزندان خود را خوراک شما نخواهند کرد!»
این بانوی مجاهد افزوده است: «من معجزه‌های زیادی را در این راه مشاهده کردم.  تا یک هفته پیش از این، حتی با عصا نیز به سختی حرکت می‌کردم. من فقط از ناحیه پا معلول نیستم، من بارها عمل جراحی کرده‌ام و برای اینکه نیرویی برای حرکت کسب کنم، باید ساعت ها و روزها استراحت می‌کردم.
اما، اکنون خداوند به من نیرویی بخشیده است که  به پا خاسته‌ام و چندین روز است که خواب و استراحت ندارم. روزی فقط یک بار غذا می‌خوریم یا حتی آن را هم نمی خوریم. قسم به نام با شکوه امام حسین(ع) و قسم به نام خانم زینب(س)، اگر ما بترسیم، به معنای آن است که فرزندان خود را  برتر از فرزندان امام حسین(ع) می‌دانیم. من نام آقایم را نوشته‌ام و برافرشته‌ام و در آینده نیز برافراشته خواهم کرد این نام را.  تا نفس دارم این کار را خواهم کرد. بیایید مرا به دار بیاویزید!  من نام آقایم را زنده نگه خواهم داشت.  بر روی نام حسین(ع) من پرده سیاه آویختید! خودتان نیز نفهمیدید که چه کردید؟!  شما پایان خود را مهیا کردید!  ای کسانی که به خداوند اهانت می‌کنید! ای کسانی که نام خدا را می پوشانید! آیا دیدید که هربار که نام حسین(ع) را پاک کردید، باز هم این نام ظاهر شد! سخن من با آن ظالمی است که این نیروهای پلیس را اینجا فرستاده است و سخن من با روحانیون درباری است!  ننگ بر شما باد! با چه رویی بر روی آن منبر می‌نشینید و نام حسین(ع) را بر زبان خود جاری می کنید؟! ای روحانیون درباری و ای مداحان خودفروخته! ای کسانی که از این کشور به آن کشور می‌روید و در مقابل پول مرثیه می‌خوانید! ای کسانی که خود را سید معرفی می‌کنید، ننگ بر شما باد که برای سیدها خجالت‌آور شده اید! »
سیده شهلا فرج‌آوا افزود: «ای شیعیان! بدانید که خداوند متعال شما را از نور اهل بیت(ع) منوّر ساخته است! فریب این روحانیون درباری را نخورید که شما را اغوا نکنند. شما چگونه می توانید به پایین کشیدن پرچم حسین(ع) رضایت بدهید؟! وقتی در مجلس عزای حسین(ع) پرچم حسین(ع) نیست، چطور قلب شما می تواند راضی باشد؟! در جایی که نام حسین(ع) نیست، شما چطور می.توانید احساس رضایت کنید؟!  قربان غیرتتان بروم!  اجازه ندهید روحانیون درباری شما را ساکت کنند و غیرتتان را بخشکانند! کسانی که امروز غیرت شما را می.خشکانند، فردا حرکت های دیگری با شما خواهند کرد! از کجا می.دانید کسانی که امروز به حیاط منزل من وارد شده، به فرزندم مشت و لگد می زنند، فردا  وارد منزل شما نخواهند شد و ناموس شما را کتک نخواهند زد؟! و به صورت همسرتان سیلی نخواهند زد؟! مگر شما از این ظلم مصون شده اید؟!»
همچنین از جمهوری آذربایجان خبر رسیده است که جوان لنکرانی به نام "سامید" که در اعتراض به برچیده شدن پرچم امام حسین(ع) از مسجد روستای رامانا، پرچم عزای حسین(ع) را  بر فراز دکل مخابراتی در این روستا به اهتزاز درآورد و فیلم این واقعه در شبکه های اجتماعی منتشر شد، توسط نیروی پلیس جمهوری آذربایجان بازداشت شده است.
گفتنی است کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان که از امسال با تصویب قوانینی در مجلس جمهوری ، بجای اداره مسلمانان قفقاز ، متولی امور مساجد و امامان مساجد در این کشور شده است، برافراشتن پرچم‌های عزای حسینی در حیاط مساجد و تجمعات عزاداری عمومی را  ممنوع کرده و صرفا بر برافراشتن پرچم ملی جمهوری آذربایجان تاکید کرده است. اما، در برخی مناطق و تجمعات حسینی در جمهوری آذربایجان، مردم توانستند در کنار پرچم ملی جمهوری آذربایجان، پرچم های عزای حسینی را نیز برافرازند.
از سوی دیگر، در پی حمله افراد گروهک یاسر الحبیب، سرکرده جریان "شیعه انگلیسی" به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن به بهانه ممنوعیت پرچم های عزای حسینی در جمهوری آذربایجان و اهانت به پرچم این جمهوری در سفارتش در لندن و نصب پرچم‌های سیاه در این سفارتخانه توسط افراد یاسر حبیب، رسانه های صهیونیستی در باکو فرصت سیاه نمایی شدیدی را ضد اسلام و تشیع به دست آورده‌اند و روحانیون درباری جمهوری آذربایجان نیز بدون تفکیک و رد "شیعه انگلیسی"، به اصطلاح افراطی گری دینی و شیعی را نفی می کنند و مردم را به تساهل و رعایت قوانین حکومت لائیک فرا می‌خوانند.
کد مطلب: 445180