تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱
 

برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان کشور در حوزه دفاعی

Share/Save/Bookmark
برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان کشور در حوزه دفاعی
 
نمایشگاه قابلیت‌های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر دفاع گشایش یافت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، نمایشگاه قابلیت‌های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر دفاع گشایش یافت.
در افتتاحیه این نمایشگاه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که شرکت ها دانش بنیان، اقتدار و ایستادگی را تحقق بخشیده‌اند گفت: با همکاری و تعامل خوبی که وزارت دفاع و پشتیبانی در حمایت از توانمندی های زیست بوم فناوری و نوآوری، شرکت های دانش بنیان نقشی اثرگذار در صنعت دفاعی ایفا می‌کنند. خوشبختانه سهم قابل توجهی از تولیدات فناورانه در این حوزه به کمک این شرکت‌ها تامین شده است.

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت دفاعی
 محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت دفاعی کشور گفت: ظرفیت این شرکت ها به یاری صنعت دفاعی آمده و زمینه‌ مناسبی را برای اقتدارآفرینی و خودکفایی فراهم کرده است.
 وی این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای ارتقای سطح تولیدات دانش بنیان در صنعت دفاعی خواند و گفت: حدود هزار و صد محصول دانش بنیان در حوزه های دفاعی تولید شده است.امیر سرتیپ آشتیانی گفت: هم اکنون حدود ۵هزار شرکت دانش بنیان با صنعت دفاعی کشور در تعامل و همکاری‌ هستند.
 در این نمایشگاه محصولات دانش بنیان مختلفی که در حوزه دفاعی کارآمد داشتند به نمایش درآمد.
برج های سیار کنترل و مراقبت پرواز، شیرهای توپی و عملگر تا سایز ۵۶ اینچ، فن محوری برگشت پذیر، مکنده غبارات پرتویی، آزمایشگاه سیار زیستی، جایگاه سیار گاز طبیعی، اتوبوس تمام برقی بومی سازی شده از جمله این محصولات به شمار می‌رود.
 
کد مطلب: 445112