تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴
 

نماینده مجلس: آثار، خدمات، تولیدات و فناوری‌های وزارت دفاع مایه افتخار است

Share/Save/Bookmark
نماینده مجلس: آثار، خدمات، تولیدات و فناوری‌های وزارت دفاع مایه افتخار است
 
حجت الاسلام میرتاج الدینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع؛ آثار، خدمات، تولیدات و فناوری های به نمایش گذاشته شده را مایه افتخار دانست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نماینده آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش بنیان، گفت: در نمایشگاه صنایع غیردفاعی وزارت دفاع، در واقع شرکت های صنعتی و دانش بنیان تحت شمول وزارت دفاع، آثار، خدمات، تولیدات و فناوری هایشان را به نمایش گذاشتند که بسیار مایه افتخار است.
وی ادامه داد: این شرکت‌ها در هر عرصه ای که ورود کرده اند، نیاز اصلی را شناسایی و آن را تولید کرده‌اند. در حوزه انرژی، در حوزه سنسورهای حرارتی، نوری، لیزرها، مخازن و یا پمپ های ویژه برای به روز کردن و استفاده صیانتی از چاه های نفتی، همینطور برای به روز کردن و فعال کردن چاه های فرسوده و... نشان می‌دهد که چهره های نخبه و دانشمند در این شرکت‌ها فراوان هستند و باید از آن‌ها حمایت و پشتیبانی شود.
میرتاج الدینی گفت: این شرکت‌ها به راحتی می‌توانند نیازهایی که از خارج از کشور تهیه می‌شود را تولید کنند. در یکی از غرفه ها تراشه های هوشمند را دیدم که توانمندی بسیار بالایی ست. این شرکت همه کارت های موردنیاز کشور، مثلا بازوبندی که سازمان حج برای حجاج نیاز دارد و یا پابند زندانیان که سازمان زندان‌ها به آن نیاز دارد، تراشه ها و کارت های هوشمند را می‌توانند تولید کنند و بایست از این مجموعه ها حمایت کرد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای نزدیک کردن صنایع دفاعی به صنایع دیگر برنامه ای دارد؟ گفت: در همه کشورها معمولا رشد و پیشرفت صنعت از صنعت دفاعی آغاز می‌شود. ما باید این توانمندی های حوزه صنعت دفاعی را توسعه دهیم و آن را به روز و دانش بنیان کنیم. مجلس پشتیبان معنوی و حقوقی این حرکت علمی و دانش بنیان است و از لحاظ تامین اعتبار بودجه هم همیشه پشتیبان بوده است.
کد مطلب: 445097