تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵
 

یک خودرو؛ عامل وقوع سیل امامزاده داود

Share/Save/Bookmark
یک خودرو؛ عامل وقوع سیل امامزاده داود
 
مسئولان در نشست مجمع نمایندگان استان تهران برای بررسی حادثه سیل امام‌زاده داود عنوان کردند: قرار گرفتن یک خودرو در مسیر کانال آب، موجب مسدود شدن مسیر خروجی آب شده سیلاب ایجاد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: زهره سادات لاجوردی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست امروز مجمع نمایندگان استان تهران گفت: در این جلسه که از ساعت ۱۳:۳۰ در محل کمیسیون اصل ۹۰ برگزار شد موضوع سیل اخیر در امامزاده داوود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در جلسه امروز مدیریت بحران، مدیریت هواشناسی، محیط‌زیست تهران و دیگر نهادهای مرتبط حضور داشتند و نقطه نظرات نمایندگان را درباره وقوع سیل شنیدند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از نکاتی که نمایندگان مطرح کردند این بود که باید سازمان هواشناسی هشدارهای لازم را درباره وقوع سیل می‌داد که نماینده سازمان هواشناسی عنوان کرد که هشدارها در این باره داده شده بود.
لاجوردی خاطرنشان کرد: در صحبت‌هایی که از سوی مسئولان امر مطرح شد، عنوان شد که به دلیل قرار گرفتن یک خودرو در مسیر کانال آب، محل خروج آب مسدود شده و به همین خاطر سیلاب در منطقه امامزاده داود ایجاد شده بود.
وی افزود: از دیگر نکاتی که در این جلسه مطرح شد این بود که یکی از علل وقوع سیل عدم لایروبی آبراهه در این منطقه بود که آخرین لایروبی آن در سال ۹۸ انجام شده بود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین با وجود تخصیص اعتبارات اقدامات لازم در حوزه آبخیزداری در این منطقه انجام نشده بود.
لاجوردی خاطرنشان کرد: آقای سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در این جلسه عنوان کرد که باید قوه قضائیه به موضوع سیل امامزاده داود ورود پیدا کرده و آن را مورد بررسی قرار دهند.
عضو مجمع نمایندگان استان تهران افزود: در پایان بنا شد تا کمیته‌ای از سوی مجمع نمایندگان تشکیل شود و علل سیل وقوع سیل در امامزاده داوود را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.
 
کد مطلب: 445009