تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲
 

سال گذشته در همین روزها مردم برای اتمام دولت روحانی لحظه شماری می‌کردند/ مشکلات معیشتی مردم میراث دولت قبل است/ دولت رئیسی برای حل مشکلات ار

Share/Save/Bookmark
سال گذشته در همین روزها مردم برای اتمام دولت روحانی لحظه شماری می‌کردند/ مشکلات معیشتی مردم میراث دولت قبل است/ دولت رئیسی برای حل مشکلات ار
 
نماینده مردم تبریز گفت: انتقاد حق همه است اما مطرح شدن این هجمه‌ها به دولتی که هنوز یکساله نشده آن هم از طرف کسانی که خود بانیان وضع موجود هستند، چیزی جز تسویه حساب سیاسی نیست. اینکه بانیان وضع موجود در این زمان سوار بر مطالبات به حق مردم می‌شوند خنده دار است، سال گذشته مردم در همین روزها برای اتمام دولت روحانی لحظه شماری می‌کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:روح‌الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکسالگی دولت آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: در بسیاری از حوزه‌ها از جمله تامین واکسن، جلوگیری از افزایش پایه پولی، گسترش روابط اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سیاسی با کشورهای همسایه عملکرد دولت آقای رئیسی موفق بوده و نمره قابل قبولی می‌گیرند. اما در مسئله مسکن و مهار گرانی آن طور که انتظار می‌رفت دولت موفقیت چشمگیری نداشت البته این سونامی در دولت قبل آغار شده و به این دولت به ارث رسیده و در مسیر حل آن موانع سنگینی قرار دارد.
 وی با بیان اینکه که شجاعت دولت در برخی از اقدامات اساسی ستودنی است، خاطرنشان کرد: یکی از این موارد مدیریت و سامان دهی ارز 4200 تومانی در این دولت است که البته تاثیرات هم بر بازار گذاشته اما این تکلیفی بر دولت قبل بوده که حتی کارشناسان آن به غلط بودن این سیاست معترف بودند ولی جرات بازگشت از این مسیر غلط را نداشتند و آن را نگه داشتند تا هزینه‌اش را این دولت دهد.
 نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت دولت روحانی با دولت رئیسی، گفت: مردم مشکلات معیشتی عدیده‌ای دارند که میراث دولت قبل است اما دولت رئیسی برای حل مشکلات اراده و انگیزه دارد. در سال آخر دولت دوازدهم نمایندگان مجلس احساس می‌کردند که باید دنبال کارها بدوند، چراکه دولت قبلی انگیزه‌ای نداشت اما اکنون دولت خودش تحرک دارد و مجلس هم به آن کمک می‌کند.
 متفکر آزاد با بیان اینکه اگر دولت قبلی به جای نگاه صرف یکسویه به غرب همه دنیا را می‌دید، اکنون کشور با این مشکلات روبرو نبود، خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر سیاست‌های منطقه‌ای در دولت جدید و اینکه آقای رئیسی فقط دنیا را غرب نمی‌بینند و سبدهای متعدد و متکثر اقتصادی، تجاری، دیپلماتیک برای کشور در نظر گرفتند، اگر آقای رئیسی در سال 96 یعنی 4 سال زودتر به ریاست جمهوری می‌رسیدند شاید اکنون این مشکلات وجود نداشت.
 وی درباره هجمه‌ها علیه دولت سیزدهم، گفت: انتقاد حق همه است اما مطرح شدن این هجمه‌ها به دولتی که هنوز یکساله نشده آن هم از طرف کسانی که خود بانیان وضع موجود هستند، چیزی جز تسویه حساب سیاسی نیست. اینکه بانیان وضع موجود در این زمان سوار بر مطالبات به حق مردم می‌شوند خنده دار است، سال گذشته مردم در همین روزها برای اتمام دولت روحانی لحظه شماری می‌کردند.
 نماینده مردم تبریز در مجلس درباره نقش دولت جدید در مشکلات معیشتی مردم، گفت: مشکلات امروز اقتصادی نمی‌تواند محصول دولت یکساله باشد و حاصل تصمیمات گذشته و سیاست‌های دولت قبل است. حرف‌های آقای همتی رئیس سابق بانک مرکزی درباره اینکه این اواخر در دولت گذشته مراعات پایه پولی نمی‌شد، حرف های خطرناکی است که متاسفانه محصولش وضعیت کنونی است.
وی در پایان با بیان اینکه دولت رئیسی برای حل مشکلات اراده و انگیزه دارد، افزود: این موضوع امیدوارکننده است، اما انتظار از دولت کنونی این است که با شتاب بیشتری برای حل مسائل حرکت کند و مجلس هم کمک خواهد کرد.
کد مطلب: 444994