تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۲
 

شیوع فعلی آبله میمون با علائمی متفاوت

Share/Save/Bookmark
شیوع فعلی آبله میمون با علائمی متفاوت
 
یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیماری آبله میمون در حال گسترش در سراسر جهان علائمی را نشان می دهد که بسیار متفاوت از موارد مشاهده شده در شیوع قبلی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:طبق گزارش جدید محققان، این علائم منحصر به فرد شامل درد در ناحیه مقعد، تورم آلت تناسلی، ضایعات پراکنده و تورم لوزه ها است.
محققان توضیح دادند: «درک این یافته‌ها پیامدهای عمده‌ای برای ردیابی تماس، توصیه‌های بهداشت عمومی، و اقدامات کنترل عفونت و جداسازی مداوم خواهد داشت.»
برای این مطالعه، محققان ۱۹۷ مورد تایید شده آبله میمون را در یک مرکز بیماری های عفونی در لندن بین ماه مه و ژوئیه ۲۰۲۲ ارزیابی کردند.
همه بیماران مبتلا به آبله میمون، عمدتاً با ضایعات در ناحیه تناسلی یا نزدیک مقعد مراجعه کردند. همه موارد مرد بودند و همه به جز یک نفر مردانی بودند که با مردان دیگر رابطه جنسی داشتند.
اکثر بیماران (۸۶%) علائم سیستمیک مانند تب (۶۲%)، تورم غدد لنفاوی (۵۸%) و درد عضلانی (۳۲%) را گزارش کردند.
برخلاف گزارش‌های قبلی که نشان می‌داد چنین علائمی مقدم بر ضایعات پوستی است، محققان بریتانیایی دریافتند که ۳۸ درصد از بیماران قبل از بروز علائم سیستمیک، ضایعات شان پدیدار شد و ۱۴ درصد فقط دچار ضایعات شدند.
در مجموع ۷۱ بیمار درد مقعدی، ۳۳ نفر گلودرد و ۳۱ نفر آلت تناسلی متورم داشتند، در حالی که ۲۷ بیمار ضایعات دهانی، ۲۲ بیمار ضایعات پراکنده و ۹ نفر لوزه متورم داشتند.
محققان خاطرنشان کردند که ضایعات پراکنده و لوزه های متورم قبلاً به عنوان علائم معمول آبله میمون شناخته نشده بودند.
به گفته محققان، در مجموع، ۱۰ درصد از بیماران این مطالعه برای کنترل علائم که اغلب درد مقعدی و تورم آلت تناسلی است، در بیمارستان بستری شدند.
محققان دریافتند که بیش از یک سوم (۳۶٪) از شرکت کنندگان مبتلا به HIV هم بودند.
کد مطلب: 444985