دولت به‌دنبال حل چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است

12 تير 1401 ساعت 14:07

معاون اقتصادی رئیس جمهور رضایتمندی مردم را اولویت اساسی و راهبردی دانست و گفت دولت سیزدهم به دنبال حل چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور روز شنبه در نشست مشترک اعضای کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار ملی، استانی و شهرستانی که با حضور وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: امروز نیازمند همت و تدبیر جمعی برای تداوم مسیر پرافتخار این نظام مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه مجموعه وزارت کشور همچون مجاهدی خستگی‌ناپذیر و ارزشی به‌صورت شبانه‌روز در تلاش و فعالیت است، ادامه داد: باید آستین همت را برای خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشور بالا بزنیم و نشان دهیم که کشور با وجود شرایط تحریمی دشمن قادر به پیشرفت همه‌جانبه است.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اضافه کرد: ناکارآمدی‌های گذشته و استفاده نکردن از فرصت‌ها، وضعیت زندگی اقتصادی مردم را تنگ ساخته است که باید هر چه سریع‌تر با همت جمعی از این شرایط خارج شویم.

رضایی با بیان اینکه آرامش و رضایتمندی مردم عزیز ایران، اولویتی اساسی و راهبردی است، تصریح کرد: راه و مسیر غلبه بر دشمن در جلب اعتماد عمومی است. امروز کسب رضایت‌مندی مردم بزرگترین جهاد است و همگی باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی، ایستادگی در برابر تهدیدات دشمن را عامل بزرگی برای موفقیت دانست و تاکید کرد: نباید در برابر تهدیدات دشمن عقب‌نشینی کرد بلکه باید با شهامت و بصیرت، از دل مقاومت فرصت‌سازی کنیم.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به تجربه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تجربه هشت سال دفاع مقدس به روشنی نشان داد که از دل تهدیدات چه فرصت‌ها و دستاوردهایی می‌توان خلق کرد.

رضایی به ضرورت الگوگیری از دوران هشت سال دفاع مقدس در برون‌رفت از شرایط اقتصادی کنونی کشور تاکید کرد و یادآور شد: امروز رئیس‌جمهور محترم به‌دنبال ریل‌گذاری صحیح در اقتصاد کشور است و باید با به صحنه آوردن مردم بتوانیم موفقیت‌های بزرگ اقتصادی را در کشور رقم بزنیم.

وی با اشاره به شعار"ما می‌توانیم"، گفت: تحقق این شعار در گرو خودباوری و فعال‌سازی همه ظرفیت‌های اقتصادی کشور است.

سند تحول اقتصادی دولت از دیگر محورهای مورد اشاره معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در نشست امروز بود که گفت: این سند با استفاده از ظرفیت نخبگانی و اندیشکده‌ای کشور طراحی شده و باید با هم‌افزایی ظرفیت‌های داخلی کشور تحقق عملیاتی یابد.

رضایی در بخش پایانی صحبت‌های خود بر ضرورت فعال‌سازی ظرفیت‌های استانی در توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشور تاکید کرد و ادامه داد: هر استانی دارای منابع و ظرفیت‌های خاص است و باید معاونان اقتصادی استانداری‌های سراسر کشور با احصاء دقیق این ظرفیت‌ها بتوانند تولید و اشتغال را در استان فعال سازند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 200 هزار میلیارد تومان در بودجه امسال برای تولید و اشتغال پیش بینی شده و استانداران سراسر کشور باید از این فرصت برای فعال‌سازی ظرفیت‌های اقتصادی استفاده بهینه را داشته باشند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، تورم را یکی از معضلات اقتصاد ایران طی پنج دهه اخیر نامید و گفت: یکی از تلاش‌های جدی دولت حل این چالش اقتصادی با سیاست‌های درست مالی است و باید در این خصوص همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود.

رضایی به موضوع مهم سیاست خارجی همه‌جانبه و متوازن دولت سیزدهم هم اشاره کرد و افزود: نگاه دولت در حوزه سیاست خارجی فعال شدن همه ظرفیت‌ها به‌خصوص توسعه روابط با همسایگان و قدرت‌های بزرگ آسیایی است.


کد مطلب: 444431

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/444431/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir