تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۹
 

آماده شدن صنعا برای مرحله پس از آتش‌بس با هزاران نظامی

Share/Save/Bookmark
آماده شدن صنعا برای مرحله پس از آتش‌بس با هزاران نظامی
 
چند هزار نظامی یمنی فارغ‌التحصیل در مراسمی رژه رفتند و آمادگی خود را برای دفاع از وطن اعلام کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هفته جاری فارغ‌التحصیلی سه هزار نظامی یمنی در منطقه نظامی مرکزی با نظارت فرمانده منطقه «عبدالخالق بدرالدین الحوثی» برگزار شد.
بر اساس گزارش «المسیره»، نظامیان مذکور در این مراسم رژه رفتند و مهارت‌های نظامی فراگرفته شده و نیز آمادگی خود برای حمایت از دین و وطن در مقابل متجاوزان و اشغالگران را به نمایش گذاشتند.
«ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی یمن در همین مراسم گفت،ائتلاف متجاوز اگرچه در آتش‌بس است اما از این آتش‌بس برای سامان دادن به وضعیت خود استفاده می‌کند اما ما از آنها قویتر و آماده‌تریم ..
وی افزود، ائتلاف سعودی بر روی تنبلی و کسلی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پی آتش‌بس حساب باز کرده اما نتیجه برعکس است و ارتش و کمیته‌های مردمی ثابت کرده که به توطئه‌های دشمن آگاه است.
«حسین العزی» معاون وزیر خارجه یمن روز دوشنبه از عدم تعهد ائتلاف سعودی به مفادآتش‌بس موقت انتقاد کرد و تمدید آن را بعید دانست.
وی در توییتر نوشت: ۳۰ هزار شهروند درخواست رزرو صندلی (هواپیما) دارند و ائتلاف همچنان مانع پروازهای بسیار محدود می‌شود و باز کردن مسیرهایی که مسافت را از ۵ ساعت به ۳۰ دقیقه کاهش می‌دهد، رد می‌کند. حقیقت آن است که امروز هر دارنده سلاحی در یمن مطمئن شده که کشورهای (حاشیه) خلیج (فارس) و غرب عمدا یمن را تحقیر و مورد اهانت قرار می‌دهند و این بدون شک، تحریک‌آمیز و پر هزینه است بنابراین انتظار نمی‌رود که (آتش بس) تمدید شود.
آتش‌بس یمن که به امید پایان درگیری‌ها و پایان محاصره هفت ساله در ۱۳ فروردین‌ماه گذشته آغاز شد، در سایه نقض‌های مکرر از سوی ائتلاف متجاوز، بار دیگر در ۱۲ خرداد به مدت دو ماه تمدید شد.
اخیرا «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از عدم اجرای مفاد قطعنامه موقت آتش‌بس توسط ائتلاف سعودی انتقاد کرد.
وی در توییتر نوشت: ادامه محاصره و امتناع از اجرای بندهای آتش‌بسی که سندی رسمی تحت نظارت سازمان ملل و شورای امنیت به شمار می‌رود بر جنایت عمدی استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح علیه ملت یمن تأکید می‌کند.
 
کد مطلب: 444377