تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
 

آتش‌سوزی مهیب و انفجار در سازه‌های صنعتی حیفا+ فیلم و عکس

Share/Save/Bookmark
آتش‌سوزی مهیب و انفجار در سازه‌های صنعتی حیفا+ فیلم و عکس
 
رسانه‌ها از آتش‌‌سوزی مهیب در چندین سازه صنعتی در یکی از خیابان‌های حیفا و شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: صبح امروز (یکشنبه) آتش‌سوزی بزرگی در چندین سازه صنعتی حاوی مواد خطرناک در حیفا رخ داد و بسیاری از منازل اطراف به دلیل پیش‌بینی شرایط اضطراری تخلیه شد.
بر اساس گزارش «عرب ۴۸»، تیم‌‌های امدادی از ساعات اولیه صبح امروز در حال تلاش برای خاموش کردن آتش مذکور در سازه‌های لجستیک صنعتی در خیابان «بار یهودا» در شهر حیفا هستند.
صدای چندین انفجار نیز شنیده شده که دلیل آن وجود مواد خطرناک و سمی در برخی از سازه‌های مذکور است.

 
سازمان آتش‌نشانی و امداد و نجات رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تیم‌های این سازمان چندین ساعت است که در حال تلاش برای خاموش کردن آتش و جلوگیری از سرایت آن به مناطق اطراف بویژه مناطق مسکونی هستند.

 
مقامات این سازمان تصریح کردند، این سازه‌ها و مخازن مشتعل نزدیک به ساختمان‌های مسکونی هستند و به همین دلیل بسیاری از منازل تخلیه شده‌اند و این حادثه تا کنون مجروحی نداشته است.
 
 
در ادامه این گزارش آمده، منابع امدادی سه نفر را از مکان آتش‌سوزی نجات داده‌اند؛ دود گسترده  و غلیظ منطقه را پوشانده و توصیه می‌شود  کسی به این مکان نزدیک نشود.
 
 
 
بر اساس گزارش مذکور، سازمان آتش نشانی با همکاری پلیس و تیم وزارت صنعت رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا علت این حادثه را دریابند.
 
 
 
حیفا اخیرا شاهد چندین نوع آتش‌سوزی و حادثه در این دست بوده است. در یست و پنجم خرداد، بروز اختلال در سیستم کمپرسور یکی از واحدهای پالایشگاه بندر اشغالی حیفا باعث وقوع آتش‌سوزی در این تأسیسات شد.
حریق در این تأسیسات از فاصله دور هم قابل مشاهده بود و ستون بلندی از دود غلیظ، منطقه را فراگرفت. (جزئیات بیشتر)
یک روز بعد نیز، کانال ۲۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی  از نشت مواد سمی و خطرناک در یکی از تأسیسات بندر حیفا در فلسطین اشغالی خبر داد.
کد مطلب: 444325