تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
 
سرلشکر سلامی:

رهبر انقلاب سفینه ملت ایران را به ساحل اقتدار و پیشرفت هدایت کرده است

Share/Save/Bookmark
رهبر انقلاب سفینه ملت ایران را به ساحل اقتدار و پیشرفت هدایت کرده است
 
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: رهبر انقلاب در طول رهبری پربرکت بیش از ٣٠ سال رهبری الهی سفینه نجات این امت را از میان گرداب‌های سخت و طوفان‌های سهمگین حوادث بزرگ به ساحل آرامش و امنیت و اقتدار و پیشرفت هدایت کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز سه شنبه سی و یکم خرداد ماه در کنگره ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری کشور که در شهرکرد برگزار شد اظهار داشت: این مجلس باشکوه سرشار از عطر دل انگیز معنویت است. در ابتدای کلام به ارواح طیبه همه شهدای عالی مقام اسلام و انقلاب اسلامی از دفاع مقدس تا مدافعان حرم و امنیت این سرزمین و شهیدان عزیز عرصه سلامت درود و رحمت الهی را نثار می‌کنیم و یاد امام شهیدان حضرت روح الله الموسوی الخمینی (ره) را در این محفل بهشتی و آسمانی گرامی می‌داریم.


وی افزود: سلام و صلوات الهی و عنایت و فضل و نصر الهی را به اذن خداوند بزرگ تقدیم به محضر رهبر عزیز و عظیم الشأن انقلاب اسلامی آن رهبر جانبازی که در طول پربرکت بیش از ٣٠ سال رهبری الهی سفینه نجات این امت را از میان گرداب‌های سخت و طوفان‌های سهمگین حوادث بزرگ به ساحل آرامش و امنیت و اقتدار و پیشرفت هدایت کرده است.

فرمانده کل سپاه گفت: فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در توصیف سیمای دل انگیز و جذاب عشایر عزیز کشورمان و همچنین تاثیر این جامعه تلاشگر و تاثیرگذار در تمام شئون جامعه و کشور و ملت ما و هم چنین توصیف نقش شهیدان والامقام این جامعه بزرگ، وفادار، غیرتمند، ولایتمدار، محب اهل بیت، با صفا و با اختلاس و همچنین توصیف تاثیر ایمان و اسلام در ایجاد عظمت و شکوه برای یک ملت در عرصه یک دفاع سخت با چشم اندازی از عدم امکان پیروزی که فرمودند کسی باور نمی‌کرد که ما در این صحنه بتوانیم پیروز شویم.

وی ادامه داد: این فرمایشات کافی و جامع بود و در ادامه از فرمایشات نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم استان حضرت حجت الاسلام نکونام و همچنین استاندار جهادی بازمانده از دفاع مقدس آقای حیدری و همچنین برادر عزیزمان سرهنگ سعیدی ریاست سازمان بسیج عشایری کشور بهره بردیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه هر جامعه و ملتی بازتاب طبیعتی است که در آن زندگی می‌کند، تصریح کرد: خوشبختانه اینجا گلستانی است از گل‌های رنگارنگ و زیبا و پر تنوع جامعه عشایری کشور حداقل از ۲۶ استان. رنگین‌کمانی زیبا، دل انگیز، احساس برانگیز، جذاب و روحیه بخش حضور عشایر از بخش‌های مختلف این سرزمین بزرگ زیبای از وحدت آسمانی اقوام ما روی زمین است. عشایر بختیاری، قشقایی، عرب، ترک، لُر،  فارس، ترکمن، بلوچ، سیستانی و کرمانی از اقصی نقاط این سرزمین انسان را به یاد این آیه زیبای قرآن می‌اندازد که إِنَّا خَلَقْنَٰکُم مِّن ذَکَرٍۢ وَأُنثَىٰ وَجَعَلْنَٰکُمْ شُعُوبًا وَقَبَآئِلَ لِتَعَارَفُوٓاْ ۚ إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِندَ ٱللَّهِ أَتْقَىٰکُمْ این شعوب مختلف قبایل متنوع، این اطلس پر تنوع و پر تراکم از عشایر با آداب و رسوم با لباس‌ها و سنت‌ها، جلوه‌های زیبا و اعجاز‌های خلقت است.

 

وی افزود: جلوه‌های زیبا و اعجاز‌های خلقت یک جغرافیای رنگارنگ با رنگ‌های دل انگیز از صفای باطن، اخلاص، ساده زیستی و تلاش و مجاهدت ساخته است. عشایر رنگ طبیعتی را به خود گرفته اند که با آن مأنوس و همنشین هستند، آن‌ها قله‌های بزرگ را طی می‌کنند، اهل هجرت هستند و در هجرت زندگی می‌کنند، آن‌ها مهاجر الی الله هستند و مانند قله‌ها سر بلند. عشایر سربلند، سرافراز، باشکوه، عزیز و مقتدر هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عشایر اقتدار و سربلندی را از کوه‌ها و صخره‌هایی که در آن حرکت می‌کنند، آموخته اند، خاطر نشان کرد: سینه‌های آن‌ها برای اسلام و وطن همانند صخره‌ها ستبر، سخت و نفوذ ناپذیر است. در حالی که قلب‌هایی که درون این صحنه‌های سخت نهفته، بسیار رقیق، مهربان و زلال است. همانند چشمه‌های زلال جاری در دشت‌ها و چمنزار‌هایی که عشایرمان در آنجا سکنی می‌گزینند و به سوی آن مهاجرت و کوچ می‌کنند.

وی افزود: عشایر همانند آسمان آبی صاف و خالص هستند، نگاهشان همواره به آسمان است ، کسانی که رزق خود را از خداوند طلب می‌کنند. نگاهشان به زمین است و تلاش آن‌ها این است تا از وصل آسمان و زمین معجزه رزاقیت خداوند را بسازند. نه خودشان که جامعه بزرگ ایران را از برکت تلاش‌های خودشان ارتزاق کنند. حقا که این‌ها در کلام امام و رهبر عزیزمان ذخایر انقلاب هستند. مانند دریای مواج، اما آرام و صبور در مقابل سختی‌ها شکیبا هستند، دل دریایی دارند و همانند طبیعت ثروتمند و بخشنده و کریم هستند. عشایر اهل کرامت و بخشنده هستند. این صفای باطن، صراحت در کلام، زیبایی در لباس و پوشش و در عین حال شکوه و حماسه آفرینی و غیرتمندی در جهادشان این جماعت را بسیار قدرتمند و موثر و محبوب خداوند و ملت و رهبر قرار داده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه عشق آنان به قمر منیر بنی هاشم حتی در نامگذاری یگان های نظامی آن‌ها نیز هویداست، تصریح کرد: تیپ و سپاه حضرت قمر بنی هاشم، تیپ و سپاه حضرت ابوالفضل در لرستان، تیپ و سپاه حضرت عباس در اردبیل، نام مبارک ابوالفضل  که مظهر غیرت الهی است. جزو محبوب ترین نام ها نزد عشایر عزیز ماست. پس می توان توصیفاتی دقیق و وسیع و ژرف از شخصیت این جامعه عزیز به عمل آورد. شهیدان والامقام جامعه عشایری با 11 هزار لاله گلگون کفن که گلستانی از لاله های غیرت و وفاداری را با عطر دل انگیز شهادت در پیش چشمان انسان قرار می دهد، نشان ، حجت و برهانی است بر وفای به عهد، غیرت، مردانگی، استواری، روح فداکاری و شکوه و عظمت ایمان شما.

کد مطلب: 444219