تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱
 

شست شهردار تهران با رئیس قوه قضائیه

Share/Save/Bookmark
 
شهردار تهران با اشاره به اینکه رویکرد جدید دستگاه قضا در مقوله صیانت از حقوق عامه، برای شهرداری نویدبخش و به مثابه یک فرصت ویژه است، گفت: تلاش مدیریت شهری تهران بر آن است که زمینه‌های فساد را بخشکاند و شهرداری همکاری، کمک و صیانت مجموعه قضایی کشور را یک موهبت برای خود می‌داند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علیرضا زاکانی شهردار تهران در نشستی با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا با اشاره به رویکرد جدید و اقدامات قاطعانه عدلیه در مقوله صیانت از حقوق عامه گفت: رویکرد جدید دستگاه قضا در مقوله صیانت از حقوق عامه، برای شهرداری تهران نویدبخش و به مثابه یک فرصت ویژه است.

وی ضمن تقدیر از ارائه تذکرات پیشگیرانه سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران، عنوان کرد: تلاش مدیریت شهری تهران بر آن است که زمینه‌های فساد را بخشکاند و در این باب، شهرداری تهران همکاری، کمک و صیانت مجموعه قضایی کشور را یک موهبت برای خود می‌داند.

زاکانی همچنین تقویت مرکز حقوقی شهرداری تهران را یکی از رویکردهای اصلی شهرداری پایتخت در مدت اخیر عنوان کرد. وی در ادامه، برخی موضوعات مهم در کلان‌شهر تهران نظیر آلودگی هوا، تخلفات مربوط به ساخت‌وساز و صیانت از حریم شهری را نیازمند ورود و اِعمال اراده دستگاه قضایی دانست.

شهردار تهران با اشاره به نقش و مسوولیت ۲۳ دستگاه در موضوع کاهش آلودگی هوای شهر تهران که متاسفانه در اغلب مواقع کار را به گردن یکدیگر می‌اندازند، گفت: تلاش ما این است که اقدامات دستگاه‌های متولی در موضوع کاهش آلودگی هوا را با تشکیل یک قرارگاه و از طریق تفاهم پیگیری کنیم اما در مواردی که دستگاهی حاضر به انجام وظیفه خود نیست، قطعا نیازمند ورود دستگاه قضایی هستیم.

ش
کد مطلب: 443545
مرجع : فارس