تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱
 

تاکید بر لزوم اتصال سریع وزارتخانه‌های خارجه و کشور به درگاه صدور مجوزها

Share/Save/Bookmark
 
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان نظام پزشکی، شهرداری ها، مترجمان رسمی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور خارجه، وزارت کشور و... باید نسبت به اتصال سریع به درگاه صدور مجوزها اقدام کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رضا تقی پور انوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 3 خردادماه) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش کمیسیون ویژه جهش تولید درباره روند تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: در ارزیابی عملکرد دستگاه ها به محورهایی از جمله فرآیند اتصال دستگاه ها توجه شده است که در این خصوص باید عنوان کرد برخی همت لازم را نداشتند.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی، شهرداری ها، مترجمان رسمی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور خارجه، وزارت کشور و... از جمله دستگاه هایی هستند که باید در این خصوص اقدام کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: باید عنوان کرد بحث های مربوط به نرم افزاری نیز از دیگر موضوعاتی است که متاسفانه خیلی از دستگاه ها نسبت به آن از آمادگی لازم برای صدور مجوز از طریق درگاه برخوردار نیستند که در این راستا مجموعه های ذیربط باید این مهم را تسریع کنند.

تقی پور بیان داشت: همچنین وزارت کشور باید مطابق تبصره یک ماده 7 اصل 44 قانون اساسی نسبت به رسیدگی به شکایت و ارزیابی عملکرد دستگاه ها اقدام کرده و این مهم را به استانداران ابلاغ کند تا این امر به صورت فراگیر و در سطح ملی پیگیری شود.

وی عنوان کرد: وزارت صمت و اتاق اصناف نیز بخش عظیمی از مجوزها را صادر می کنند که تاکنون در این راستا اقدام نکرده اند، لذا دبیرخانه هیات مقررزدایی باید این امر را پیگیری کند.

ش
کد مطلب: 443540
مرجع : فارس